Локо Пловдив се върна на победния път, след успех над Витоша

Локомотив Пловдив записа успех с 2:1 над Витоша Бистрица в мач от 13-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете" стигнаха до успеха с попадения през първата част, дело на Димитър Илиев от дузпа в 19-ата минута и на Ален Ожболт в 41-ата. Попадението на словенеца бе много красиво. Ожболт получи топката с гръб към вратата в наказателното поле и след като майсторски се обърна прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Василев.

През втората част гостите намалиха резултата чрез Григор Долапчиев, но за повече нямаха сили. Така Локо Пловдив спря серията си от три поредни мача без победа и се върна към успехите. В момента играчите на Бруно Акрапович са на пета позиция с 20 точки. Витоша от своя страна записа трето поредно пражение и е десети с 13 точки.