Лудогорец удари Левски и го измести от първото място

Лудогорец се наложи над Левски с 2:1 в дербито от 12-ия кръг на Първа лига. Разградчани вкараха два гола през първата част, като основна вина за тях бе вратаря на "сините". Джоди Лукоки беше точен в 34-ата минута след слабо представяне на Мартин Полачек.  Словакът изби лошо удар на Натанел, като връхлитащият Лукоки вкара за 1:0.

Вандерсон удвои в последната секунда на първата част. Тиам сбърка и Кешерю изведе Вандерсон, който с диагонален изстрел вкара за 2:0. Преди това  Натанел нацели горната греда в 41-ата минута. В 54-ата минута Левски намали след хубава атака. Обертан изведе с пета Тиам, който нахлу и подаде към Костов, а последният бе точен за крайното 2:1. Иначе "сините" бяха близо до нов гол в 63-ата минута, но хубав удар на Обертан попадна в гредата.

Така Лудогорец измести Левски и вече заема първа позиция в класирането с 29 точки. "Сините" са втори с една по-малко, а утре ЦСКА ще има шанс да ги изравни, стига да спечели двубоя си от този кръг на ППЛ.