Ботев Пловдив не си даде много зор за успех над Верея

Ботев Пловдив постигна победа като гост срещу Верея в двубой от 10 кръг на Първа лига. Пловдивчани се наложиха с 2:1 над последния във временното класиране тим от Стара Загора и прибавиха три точки в актива си, с които се изкачиха на 6-ата позиция в таблицата. Тодор Неделев от дузпа и Лъчезар Балтанов дадоха аванс на "канарчетата" преди почивката.

Антон Огнянов върна едно попадение в началото на втората част, като то може да бъде записано и като автогол на Пиргов. При тази ситуация Огнянов излезе на добра позиция за гол и шутира по диагонала. Пиргов се хвърли на шпагат и забоде кълбото в собствената си врата за 1:2.

Като цяло Ботев имаше надмощие през целия двубой и пропусна да запише по-изразителен успех.