Славия и Верея също се класираха напред за Купата

Носителят на Купата на България Славия започна успешно защитата на трофея си. "Белите" се класираха на 1/8-финал в турнира след победа с 2:0 над Пирин на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Попаденията бяха дело на Цветелин Чунчуков (30) и Георги Йомов (59).

В другия мач от 1/16-финалите Верея отстрани тима на Спартак Варна от турнира за Купата след драма с дузпи. Двата тима завършиха наравно 1:1 в редовното време, но старозагорци се наложиха над своя опонент с 4:5 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари и с общ резултат 5:6 продължават в 1/8-финалите на турнира. Голът за тима от Стара Загора падна в 72-ата минута и бе дело на Вушорович, а домакините изравниха 10 минути по-късно чрез Русев.