Левски с лека победа над Беласица

А. Франгов

Левски постигна лека домакинска победа над гостуващия Беласица (Петрич) на ст."Георги Аспарухов". Емил Велев трябваше да пусне много футболисти които не намраха място в титулярния състав на "сините", след като 5 от титулярите отпаднаха от групата за мача поради контузии, а Рабех и Жоаозиньо бяха наказани.

"Сините" тотално надиграха гостите от Петрич, като без да си дават много зор постигнаха победата леко и решиха мача още преди почивката. Левскарите удариха 4 греди, а "Комитите" се отчетоха с ужасяващи грешки в защита и две добри положения пред вратата на Георги Петков, пропуснати с лека ръка от Сертич.

Георги Христов откри резултата за Левски още в 9-та минута. След центриране отляво юношата на Марица стреля с глава и топката влетя във вратата след рикошет в тялото на защитник в червено-бяло. Малко преди това Христов пропусна уникално положение. След центриране от фаул, топката се отби от гредата и после във вратаря на гостите, и Георги Христов не узпя да отбележи от близко на почти опразнената врата на Бела.

Вторият гол за Левски бе дело на Зе Соареш и Рашид Тиберканин. Зе центрира отдясно и мароканецът стреля с коляно от точката на дузпата, оставяйки безпомощен Монолов. Малко по-късно след това Ники Димитров центрира и Тиберканин направи атрактивна задна ножица. Вратарят Монолов изби в краката на Зе Соареш, който не успя да нацели очертанията на вратата. Четири минути преди края на първото полувреме отново Зе Соареш бе замесен. Той подаде перфектно към Георги Христов, а пловдивчанинът оцели страничната греда.

Така на почивката резултата бе 2:0 за Левски и всичко изглеждаше решено, а феновете подкрепяха "сините", които заслужиха комплиментите с добрата си игра.

През второто полувреме обаче левскарите бяха неузнаваемо слаби и бездушни, и двата тима просто доиграваха мача. Това освирквания от страна на запалянковците, особено след 77-та минута, когато Сертич пропусна сам срешу вратаря.

Така след успеха Левски заема второто място в класирането с 18 точки, след лидера ЦСКА който е с 19. Беласица пък е на дъното с едва 2 точки в актива си.

ЛЕВСКИ - БЕЛАСИЦА 2:0 (2:0)