ЦСКА се справи с Монтана и продължава напред за Купата

ЦСКА се наложи с 2:0 при визитата си на Монтана в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на страната. Двата тима изиграха едно доста скучно първо полувреме, но след почивката голови положения имаше и пред двете врати.

Евандро откри резултата в 52-ата минута, засичайки центриране на Манолев от корнер. Малко след това Николай Цветков бе близо до изравнително попадение, след като шутира с левия крак, но Стипица изби. В 82-ата минута Мауридес можеше да вкара втори гол, когато се извиси над всички след центриране от корнер, но стреля покрай лявата греда. Последва невероятен пропуск на Жоржиньо, останал сам срещу стража на домакините. В самия край появилия се като резерва Али Соу вкара хубав гол, с който оформи крайния резултат.

Така ЦСКА се класира на 1/8-финал в турнира.