Локо Пловдив с обрат срещу Септември в София

Локомотив Пловдив постигна пета победа в Първа професионална лига. "Черно-белите" продължиха със силните си игри, като днес постигнаха обрат от 1:0 за 1:3 срещу Септември насред София. Головете за успеха реализираха Анте Аралица, Бирсент Карагарен и Асен Георгиев.

Домакините от Септември първи успяха да поведат в резултата в 19-та минута. Асен Чандъров подаде към Исмаел Байду и играчът на столичани вкара за 1:0. Локомотив бързо изравни, като "смърфовете" бяха точни за 1:1 след половин час игра. Анте Аралица засече центриране на Парвиз Умарбаев и възстанови равенството.

В началото на втората част Локомотив стигна до пълен обрат. Изстрел на Димитър Илиев затрудни вратарят Галев, който изби топката, а при добавката капитанът Бирсент Карагарен не сбърка за 1:2. Септември отговори с греда. Иван Стоянов засече центриране на Борис Галчев, а топката срещна напречната греда на Мартин Луков. Десет минути преди края Локомотив стигна до трети гол във вратата на "септемврийци". Асен Георгиев засече топката и я прати в далечния ъгъл за крайното 1:3.