Георги Самуилов официално става собственик на Ботев Пловдив

Бизнесменът Георги Самуилов ще получи 60% от акциите на ПФК Ботев Пловдив, ставайки по този начин собственик на клуба. Това решиха снощи членовете на Сдружение "ПФК Ботев" на Общо събрание. Официалното прехвърляне на акциите ще стане през следващата седмица, информира БНР.

Сдружението, което досега държеше основният пакет акции, остава с 1% от тях, а 39% са на ТЦ ИМЕ. Гласуваното решение трябва да влезе в сила в рамките на 14 дни, ако не бъде обжалвано.
В същото време Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от третодивизионния Марица в учебна игра в Коматево. Николай Димитров откри за маричани в 33-ата минута, а Антонио Вутов изравни осем минути по-късно. Георги Георгиев вкара победното попадение за аматьорския тим в 57-ата минута.

Дебют за Ботев направи новият бразилски десен защитник Джонатан Перейра.