Лудогорец свали ЦСКА от върха

Лудогорец записа минимален успех с 1:0 при домакинството си на ЦСКА в среща от кръга на Първа лига. По този начин разградчани нанесоха първо поражение на "армейците" в шампионата и ги свалиха от първото място, което вече заема Левски.

Единственото попадение реализира Вандерсон в 21-ата минута, след като бе точен с хубав прехвърлящ удар, наказвайки грешка на Черниаускас. Трябва да се отбележи, че реферът на два пъти не отсъди дузпа за ЦСКА, като при единия път бе за игра с ръка в наказателното поле на Антон Недялков.

Иначе след почивката домакините имаха няколко добри положения да реализират втори гол, а за ЦСКА близо до гола бяха Тиаго, който нацели греда и Мауридес, който не бе точен в края на мача.