Левски се справи със Септември за първи домакински успех

Левски се наложи над Септември София с 2:0 в срещата от 5-ия кръг на Първа лига. "Сините" си осигуриха успеха още през първата част, когато поведоха с два гола. Давиде Мариани беше точен в 23-ата минута, след като засече подаване на Жерсон Кабрал.

Станислав Костов пък удвои в 29-ата минута, наказвайки грешка на вратаря, с което до голяма степен уби интригата за втората част. Гостите също имаха положения, но лош късмет и добрите изяви на Полачек оставиха резултата непроменен.

Доста спорно положение имаше в 73-ата минута на срещата. Ишмаел Байду от гостите потърси съприкосновение с Иван Горанов в наказателното поле на "сините", но получи жълт картон за симулация. Все пак останаха съмнения за дузпа, която не бе отсъдена.