Блестящ Петър Атанасов изведе Ботев Враца до втора победа в Първа лига

Етър загуби и третото си гостуване този сезон, този път с 2:0 от Ботев Враца на стадиона в Монтана. Още в 3-ата минута Петър Атанасов бе изпуснат от защитата и стреля в гредата. Етър отговори две минути по-късно, когато от фаул Георги Сърмов стреля силно до десния стълб. Най-добрата възможност за гостите бе в 14-ата минута, когато след центриране на Колев Жилсон Варела стреля опасно с глава, но вратарят Костов улови.

Атаките на врачани обаче бяха доста по-опасни, докато на тези на етърци липсваше изненада. В 27-ата минута след грешка в центъра топката бе пратена към Петър Атанасов, който финтира Димо Атанасов и със силен удар вкара четвъртия си гол от общо 4 за отбора му в елита – 1:0. "Виолетовите" не реагираха след получения гол, а следващата опасност бе чак в 40-ата минута пак пред тяхната врата, когато Христо Иванов излезе неразчетено и бе изпреварен от Петър Атанасов, но Крум Стоянов и Артюнин в пеналта изпревариха Домовчийски. В ответната атака Крум Стоянов опита далечен прехвърлящ удар, но Костов улови топката.

В 50-ата минута етърци бяха ощетени от рефера. Младенов бе задържан с ръце в пеналта, но реферът Волен Чинков не отсъди дузпа. Малко по-късно след игра с ръка на защитник на врачани съдията отново си замълча. Към края на мача Чинков обаче не отсъди дузпа и за домакините, когато Мариян Иванов бе съборен от вратаря.

В 60-ата минута пък след пас на Младенов Руменов от чиста позиция стреля над вратата. Контрите на домакините обаче бяха много опасни и в 65-ата минута Петър Атанасов отново непокрит в пеналта реши всичко – 2:0.

До края и двата тима имаха възможности, като след пас на Ивайлов Иван Петков стреля силно до левия стълб, а в 84-ата минута пак Петков с глава нацели гредата. За домакините обаче Петър Атанасов, пак оставен непокрит, можеше да стигне и до хеттрик, но Христо Иванов спаси опасния удар. Заключителните минути донесоха два удара на Почански и Боджадж над вратата, но не и попадение в сметката на Етър.