Късен обрат за Берое срещу Ботев Пловдив

Берое надделя на Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 4-и кръг на Първа професионална лига. Двата тима започнаха равностойно мача, но с течение на времето Берое притисна своя съперник и бе по-близо до откриване на резултата. Първата част обаче завърши при нулево реми.

И след почивката Берое доминираше на терена, но в 78-ата минута инкасира попадение след неразбирателство в отбраната. Филип Филипов бе изпуснат отдясно на отбраната на Ботев и центрира в малкото наказателно поле, където Стивън Петков се бе пласирал между двамата централни бранители на домакините и отблизо вкара топката в мрежата за 0:1.

Момчетата на Александър Томаш обаче се активизираха и само в рамките на 160 секунди обърнаха резултата в своя полза след попадения на Рубен Бриджидо и Камен Хаджиев в 83-ата и 85-ата минути.