Локо Пловдив с класика срещу Верея

Локомотив Пловдив постигна разгромна победа като домакин над Верея Стара Загора. "Черно-белите" разбиха своя съперник с 3:0 на "Лаута". Головете за успеха реализираха Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев и Симеон Райков.

Тон за убедителната победа даде Абделхаким Буна в 16-та минута. Бърза контраатака на Локомотив завърши с прецизен удар на белгиеца, който изведе Локомотив напред за 1:0. В 32-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Иво Иванов бе изгонен с директен червен картон, след като повали откъсващия се Вилим Посинкович. Последва пряк свободен удар, изпълнен по най-добрия начин от Парвиз Умарбаев. Той прати топката в левия ъгъл на вратата на Верея и удвои преднината на Локомотив.

В 75-та минута "черно-белите" стигнаха до дузпа. Анте Аралица бе спънат в наказателното поле, а съдията Драгомир Драганов отсъди 11-метров наказателен удар. Симеон Райков застана зад бялата точка. копна технично топката и я прати за трети път във вратата на Верея. Десет минути по-късно Абделхаким Буна се озова на добра позиция и стреля, но диагоналният му шут мина встрани от целта.