Базил де Карвальо носи първа победа на Локо Пловдив

И. Сяров

Локомотив Пловдив постигна първа победа в А група за този сезон. Тя дойде след победа над Черно море с 2:0. В герой за "смърфовете" се превърна Базил де Карвальо, който вкара и двата гола.

Срещата започна равностойно, като рефера ущети Локо Пловдив като свири несъществуваща засада. В 13-ата минута падна първия гол за Локо Пд, когато Здравко Лазаров навлезе в наказателното поле, центрира и Карвальо вкара първия си гол за отбора. Само 7 минути по-късно в 20-тата де Карвальо пое топката, напредна по дясното крило и с мощен удар, който удари гредата и влезе за 2:0. До края на полувремето и двата отбора имаха своите положение, но до гол не се стигна.

През втората част беше по-скучна. Черно море притисна противника в неговата половина, но резултат нямаше. Второто полувреме ще се запомни и с дебют в А група на суперзвездата от близкото минало Марио Жардел, който отправи един удар, но той не намери очертанията на вратата на Флориан Лучини.