Ботев Пловдив удари Септември за първа шампионатна победа

Ботев Пловдив постигна първа победа за сезона, след като се наложи с 2:0 като гост на Септември. “Жълто-черните" прибавиха първи три точки в актива си с попадения на Стивън Петков и Тодор Неделев в средата на двете полувремена и пропуснаха още по-изразителен успех , след като имаха пълно надмощие през целия двубой.

През първото полувреме Ботев доминираше и не позволи на своя противник да застраши вратата на Даниел Кайзер. Пловдивчани атакуваха също без чисти положения до 28-ата минута, когато Стивън Петков отне с шпагат топката от защитник на домакините. Кълбото попадна у Васил Шопов, който тръгна сам срещу вратаря, след което върна към Стивън Петков и голмайсторът откри сметката си за новия сезон с точен шут на празна врата - 0:1.

На два пъти преди почивката “жълто-черните" имаха претенции за дузпа след избутвания в наказателното поле първо на Стивън Петков при резултат 0:0, а след това и срещу Васил Шопов при 0:1. Преди попадението на Стивън Тодор Неделев стреля над гредата от удобен фронтален фаул на около 20 м. от голлинията.

Второто полувреме бе доста по-силно за “канарчетата". Само три минути след неговото начало пред Неделев се откри шанс да удвои резултата. Плеймейкърът взаимодейства отлично с Лъчезар Балтанов, но шутира много неточно от удобна позиция. Четири минути по-късно близо до гола бе и капитанът на “жълто-черните", но силният му шут от границата на наказателното поле профуча покрай дясната сглобка.

В 53-ата минута с първа решителна намеса в мача се отчете Даниел Кайзер. Полският страж парира силен далечен удар на Тилев. В 58-ата голям пропуск направи Васил Шопов. Той получи пас от Неделев, но от 5-6 метра стреля в тялото на Валентин Галев. В 64-ата минута логичното се случи и Ботев затвърди своето превъзходство с втори гол. Негов автор стана Тодор Неделев, който реализира хладнокръвно с десния крак след ниско центриране отдясно на Филип Филипов - 0:2.

В 70-ата минута осмицата на “канарчетата" отправи мощен изстрел, който затрудни Галев, въпреки че вратарят бе добре пласиран. Четвърт час преди края Даниел Кайзер отклони в ъглов удар опасно центриране на Борис Галчев от фаул, а след изпълнението на корнера Будинов стреля с глава встрани от вратата. До края на мача Балтанов и Неделев пропуснаха да направят успеха на Ботев класически.