Бивш играч на Левски дебютира за Верея при равенство с румънци

Верея изигра първата си контрола от подготвителния лагер в Марибор, Словения. Старозагорският тим завърши 0:0 срещу румънския Астра Гюргево, а спарингът се проведе на един от терените в словенския курорт Рогла на 1500 метра надморска височина.

Проверката премина равностойно, но тимът на Верея бе по - активния на терена създаде повече положения. В 88 - та минута Верея пропусна златен шанс да победи. Тогава Антон Огнянов отправи опасен удар, топката се удари в гредата и после във вратаря на румънците и излезе в корнер. След почивката за Верея в игра влезе бившият халф на Левски Майкъл Тевия.

Втората контрола на Верея в Словения е срещу Хайдук , Сплит на 6 юли.

Съставът на Верея - Георги Георгиев (Богомил Цинцарски), Здравко Илиев (Йорданов), Иво Иванов, Илия Мунин (Емил Йоргесен), Емин Ахмед, Ангел Максимов, Симеон Мечев (Алекс), Милен Танев (Майкъл Тевия), Андрей Киофу, Денислав Станчев ( Теофилус Корупис) , Антон Огнянов