ЦСКА и Шахтьор Донецк не се победиха в контрола

ЦСКА записа равенство - 0:0 срещу шампиона на Украйна Шахтьор Донецк в контрола, която се игра в Австрия. Двата тима изиграха скучно първо полувреме, но след почивката вече имаше интересни положения.

В игра за Шахтьор, след почивката, се появи Жуниор Мораес, който тества на няколко пъти рефлексите на Китанов, но стражът на ЦСКА се представи отлично. При единственото 100%-во голово положение за "армейците" - Тонислав Йорданов не успя да се разпише. Отлична изява на резервата Джеси по крилото, който се справи с няколко играчи на съперника и до голяма степен "матира" вратаря на украинците, а след това намери Йорданов, който от няколко метра не успя да уцели опразнената врата.

Иначе ЦСКА бе подкрепян от сериозна агитка, която обаче скандира и името на бившия си любимец - Жуниор Мораеш.

Стартов състав: 33. Георги Китанов (в), 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 22. Никола Колев, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов, 21. Тонислав Йорданов

Появили се като резерви: 23. Александър Дюлгеров, 29. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 8. Едвин Джеси, 20 Тиаго Родригес

Снимка: Туитър на Шахтьор Донецк