Берое с първа победа с контролите

Берое се наложи с 3:2 над арменския Гандзасар Капан в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се игра на ст. "Св. Петър“ в Банско. Два гола за победата отбеляза Мартин Камбуров, а едно попадение добави Борислав Цонев. Точни за арменците бяха Харутинян и Адамян. Берое бе по-активния отбор в мача и спечели заслужено двубоя.

В 10-та минута Харутинян излезе сам срещу Перниш след груба грешка в отбраната, но Перниш се намеси и спаси удара на нападателя.

Минута след това удар на Адамович бе блокиран, а "зелените“ организираха много добра атака в 17-та минута. Тогава Минчев и Цонев размениха двойно подаване и новото попълнение на тима бе съборен точно на границата на пеналта. Цонев застана зад топката и стреля добре, но ударът му премина близо до вратата в аут.

В 23-та минута Бригидо бе намерен на крилото и центрира в наказателното поле. Там Цонев стреля от въздуха, но не успя да намери вратата. Минута след това обаче Цонев успя да открие резултата. Той се възползва от грешка на защитата при изнасянето и технично прехвърли вратаря на Гандзасар – 1:0.

В 38-та минута Погосян стреля от наказателното поле след центрирана в пеналта на Берое топка, но след рикошет кълбото излезе в корнер. Две минути след подновяването на играта Райнов центрира отлично в пеналта, където Гавов стреля с глава, но над вратата.

В следващата атака Александър Василев игра неволно с ръка и Стефан Апостолов отсъди дузпа за арменския тим. Зад топката застана Харутинян, който прати кълбото в мрежата на Аргилашки – 1:1.

В 70-та минута Меска центрира добре в наказателното поле, където Райнов стреля с глава, но над вратата. Десет минути по-късно Берое успя да поведе в резултата след отлична атака. Бригидо намери Райнов след пробив по фланга. Капитанът на тима предостави отличен пас в пеналта, където Мартин Камбуров реализира с удар от въздуха – 2:1.

Две минути след това Бригидо отново центрира след нов пробив по фланга и отново Камбуров изпревари бранител и прати топката в мрежата с премерен удар – 3:1. Крайният резултат бе оформен в 86-та минута, когато Адамян бе изведен зад гърба на отбраната и успя да се разпише във вратата на Иван Гошев със силен удар в долния десен ъгъл – 3:2. Така Берое победи носителя на Купата на Армения и бронзов медалист от миналия сезон на страната Гандзасар Капан с 3:2. Следващата проверка на тима е на 27 юни срещу украинския "Олександрия“.

Берое: Душан Перниш (42‘ Георги Аргилашки (81‘ Иван Гошев) – Иван Бандаловски (46‘ Милен Желев), Валентин Иванов, Камен Хаджиев (46‘ Георги Ангелов), Матеус Леони (46‘ Александър Василев) – Марко Адамович, Никола Гавов – Драгош Фирцулеску (67‘ Рубен Бригидо), Иван Минчев (46‘ Мартин Райнов), Рубен Бригидо (46‘ Меска) – Борислав Цонев (46‘ Мартин Камбуров)

Снимка: Официален сайт на Берое