Славия стартира подготовката за ЛЕ със загуба от новак в Първа лига

Новакът в Първа професионална лига Ботев Враца надви Славия с 4:2 в контрола, която се игра на базата в Бояна. Експериментален състав на "белите" не вдъхна много увереност на феновете си по време на първата си приятелска среща от лятната подготовка.

Любопитно е да се отбележи, че всички голмайстори за новака в елита са бивши футболисти на "белите". Валери Домовчийски даде аванс за Ботев в седмата минута, а Спас Георгиев удвои преднината на врачани малко по-късно. Цветелин Чунчуков върна един гол след центриране на Момчил Цветанов в 31-ата минута, но отново Домовчийски направи резултата 1:3 преди края на първата част.

Георги Йомов вкара попадение в 61-ата минута, но получи контузия след сблъсък с вратаря на Ботев. Петър Димитров реализира за крайното 2:4 в 78-ата минута. В последните минути беше невъзможно да се играе футбол заради лошите атмосферни условия в Бояна.

Между 14 и 27 юни носителят на купата на България ще бъде на лагер в Банско, където ще има още три контролни срещи.