Лудогорец се разправи с Ботев в Пловдив за едно полувреме

Лудогорец записа успех в отложена среща на 22-ия кръг на Първа лига. Разградчани нямаха проблеми при визитата си на Ботев Пловдив и се наложиха с 3:1. Победата за шампионите можеше да бъде и още по-изразителна, но със сериозни пропуски се отличиха Игор Пластун, Клаудио Кешерю, Вирджил Мисиджан и Вандерсон.

Клаудио Кешерю откри резултата още в петата минута, засичайки центриране на Анисе. В 29-ата минута Вирджил Мисиджан вкара за 0:2, а две минути по-късно Кампус намали на 1:2. В самия край на първата част Анисе осигури комфортна преднина на своя тим, възползвайки се от груба грешка на Иван Чворович - 1:3. След почивката единственото по-интересно положение бе това на Вандерсон, който уцели гредата.

Така Лудогорец се възползва от грешката на ЦСКА срещу Черно море (нулево равенство) и дръпна на върха с три точки пред "армейците".