Етър с равенство срещу лидера в първенството на Босна и Херцеговина

Етър Велико Търново стигна до престижно реми срещу лидера в първенството на Босна и Херцеговина - Железничар Сараево във втората си контрола в Анталия. Двата отбора направиха оспорван мач с много положения пред двете врати. Началото бе за босненците, като в 8-ата минута Църнов стреля от границата на пеналта, но Денис Григич извади в корнер. След корнера последва разбъркване, при което Убипарип вкара топката в мрежата, но тъчреферът своевременно бе маркирал засада.

В 18-ата минута Мехремич намери Зец, който стреля, но Григич сигурно улови. Последваха и две възможности пред Кайкут, но не донесоха гол за босненците.

Етърци изнесоха играта напред и в 31-ата минута можеха да открият. Иван Стоянов пробива отдясно и стигна до вратата, но не успя да подаде на свой съиграч. В 39-ата минута пък Никола Колев стреля от воле, но Османкович успя да изчисти в корнер. Минута преди почивката опасен удар на Иван Стоянов от дистанция принуди вратаря Кьосевски изпод гредата да извади топката в корнер.

На почивката Красимир Балъков пусна в игра почти изцяло нов състав. В 50-ата минута Кайкут имаше възможност, но защитник на етърци изби. Пет минути по-късно пък след корнер защитникът Венци Василев с глава стреля над гредата.

"Виолетовите" издебнаха своя миг в 71-ата минута, когато след грешка в защитата Стефан Неделчев стреля неспасяемо за 1:0. Шест минути по-късно обаче след подаване на Убипарип нападателят Асим Зец успя да изравни – 1:1. До края нови голове не паднаха.