Левски обърна ЦСКА и спечели голямото дерби (видео)

Левски обърна ЦСКА с 2:1 в дербито от 23-ия кръг на Първа лига. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като "сините" губеха до почивката. Още в 5-ата минута Арсенио Нунеш даде аванс на "армейците". Той финтира Прохазка и с хубав изстрел не остави шансове на Кръстев. До края на тази част "червените" можеха да стигнат до втори гол, но нападателите на ЦСКА нямаха късмет при завършващия удар. За Левски най-интересното положение до преди почивката бе в 28-ата минута. Яблонски вкара топката в мрежата на Китанов, но Адениджи, който му подаде топката, бе в положение на засада и реферът отмени гола.

Роман Прохазка в 70-ата минута от дузпа и Давид Яблонски (78) бяха точни за победителите. Пет минути преди края Фернандо Каранга остави "червените" с човек по-малко, което само помогна на Левски да стигне до победата.

Снимка: Официален сайт на Левски