Мишел донесе победата на Черноморец,

А. Франгов

Отборът на Черноморец (Буграс) победи като гост с 1:0 Беласица в мач игран в Сандански от 8-мия кръг на А ПФГ. Така вече 8 мача "акулите" нямат загуба. За петричани това беше четвърта поредна загуба в първенството.

Победата за "акулите", обаче дойде трудно. В началото на мача футболистите в синьо играха разконцентрирано, и като цяло първата част не предложи нищо интересно за малкото зрители на стадиона.

Второто полувреме отбора на Димитър Димитров - Херо наложи своя стил и още в 50-та минута Марсио изведе бразилеца Мишел Платини и той не сгреши. Нападателите на Бела, които до момента са отбелязали само 1 гол, не можаха да направят нещо смислено, а "акулите" просто доиграваха мача.

Така във временното класиране Бела си остава на дъното с 2 точки актив, а бургазлии станаха трети със актив от 13 точки и без загуба.

Вратарят Иван Чворович пък изигра първия си мач като титуляр за Черноморец.

БЕЛАСИЦА - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:1
0:1 Мишел (50)

БЕЛАСИЦА: Манолов, Виля, Николов, Бикай, Ненов, Бето, Адемович, Бижев, Сертич (46-Кабранов), Пътников (88-Дюлгеров), Трифонов

ЧЕРНОМОРЕЦ: Чворович, Трайков, Кръстев, Ковачев (40-Стойчев), Дянков, Цонков, Траянов, Марсио, Петров (46-Бамба), Стоимирович, Мишел (63-Джайеоба)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бижев, Пътников (Беласица); Ковачев, Стойчев, Чворович (Черноморец)
СЪДИЯ: Александър Костадинов
СТАДИОН: "Цар Самуил", 100 зрители

Снимка: Спортал