Арсенал – Брайтън: Безпроблемна победа за лондончани

Стадион: "Емирейтс“

Дата: 01.10.2017

Час: 14:00

Съдия: Кевин Френд

Неделната поредица от мачове за 7-я кръг на Висшата лига стартира с домакинство на Арсенал на новака Брайтън. "Артилеристите“ се посъвзеха след ужасното начало на кампанията и в последните си 3 мача за първенство достигнаха до 7 точки без допуснат гол. "Чайките“ от своя страна също се намират в нелоша форма, но съвсем логично голяма част от актива им е пред своя публика, а в гостувания дори хиксът би се считал за успех.

Арсенал след разгромното 4:0 от Ливърпул намери сили да се върне към добрите игри и се приближи до останалите големи отбори в таблциата. Лондончани стигнаха до 5 победи в предишните си 6 двубоя от всички турнири, а единственото равенство дойде на "Стамфорд Бридж“ в дербито с градския съперник Челси. "Артилеристите“ вървят уверено и в Лига Европа, където с голяма част от резервите си надви Кьолн и БАТЕ Борисов и оглави групата. Проблем за Арсен Венгер са отново контузиите, тъй като Санти Касорла, Франсис Коклен, Дани Уелбек, Алекс Айоби, Калъм Чембърс и Месут Йозил няма да могат вземат участие, което ще принуди вероятно отново Аарън Рамзи да започне в по-предни позиции зад Лаказет.

Брайтън също се намира в добра форма със само една загуба в последните 4 кръга и 2 победи. Логично триумфите дойдоха при домакинства, но и при визитите новаците не се дадоха след нулево реми с Уотфорд и минимално 2:1 от Борнемут. Берам Каял, Сам Балдок и Стив Сидуел остават в лазарета, докато наказан е Хемед.

Крис Хютън едва ли ще се надява на нещо повече от точка от "Емирейтс“ и съответно ще подреди съставът си според тази цел. Арсенал пък може и да е колеблив в играта си през този сезон, но пък засега е напълно безгрешен в Лондон с 5 победи и трудно бихме очаквали нещо по-различно от комфортен успех за "артилеристите“.

Прогноза: Арсенал – Брайтън 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!