Циципас и Синер се класираха за 1/4-финалите във Виена

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас, седмата ракета на света, спечели мача от втория кръг на турнира ATP-500 във Виена (Австрия). Спортистът победи 74-ата ракета на света от Чехия Томаш Махач в три сета. Срещата завърши при резултат 6:3, 4:6, 7:5.

Тенисистите прекараха на корта 1 час и 58 минути. През това време Стефанос Циципас направи десет аса и реализира три от девет точки за пробив.

На 1/4-финалите на турнира във Виена Стефанос Циципас, четвъртият поставен в надпреварата, ще срещне 77-ата ракета на света от Хърватия Борна Годжо, който играе с уайлд кард. Това ще бъде първата лична среща на тенисисти.

В италианския осминафинал Лоренцо Сонего отстъпи на Яник Синер с 6:2, 6:4. Срещата продължи 1 час и 33 минути.