Депортиво пак сломи Реал (М) на “Риасор”

.

Не “Камп ноу” или “Местая”, а “Риасор” отдавна се е превърнал в истински ад за Реал (Мадрид). Там местният Депортиво Ла Коруня за пореден път наказа “Белия балет” този път с 2:1. това е 18-ти пореден сезон, в който “Лос Меренгес” няма победа в столицата на Галисия.

СуперДепор започна мача с греда. Още във втората минута Миста разтресе напречния стълб. В 26-ата минута обаче именно Миста ликуваше. Той заби топката с глава в земята, след което тя отскочи във вратат. В началото на втората част Реал изневиделица изравни. Нистелрой с шут отблизо направи 1:1. в 52-ата минута обаче Лопо върна аванса на домакините. И неговият гол бе с глава като ударът му дойде след центриране от корнер. До края Реал игра повече време в атака, но Депортиво се защитаваше умело и удържа победата.

ДЕПОРТИВО - РЕАЛ МАДРИД - 2:1
1:0 - Миста (27)
1:1 - Рууд ван Нистелрой (47)
2:1 - Лопо (52)

ДЕПОРТИВО (4-4-2): Арансубиа; Лауре, Лопо, Жозе Кащро, Фелипе Луис; Серхио, Де Гусман, П. Алварес (80 - Жуан Родригес), Гуардадо; Миста (62 - Рики (73 - Омар Браво)), Верду;