Вальо Илиев бележи при спасителен успех на Университатя

.

Българският защитник Валентин Илиев се разписа във вратата на Оцелул при класическата победа с 3:0 на неговия отбор Университатя (Крайова) в двубой от последния кръг на румънското първенство. Спечелените три точки оставиха Университатя в елита, след като тимът от Крайова се нуждаеше от задължителен успех в този мач, за да си осигури със сигурност своето спасение. Вальо Илиев и неговите съотборници изпълниха тази задача и то по доста категоричен начин.

Бившият бранител на ЦСКА отбеляза успокоителното първо попадение още в 14-ата минута и изведе домакините напред в резултата. През втората част, в 50-ата минута, капитанът Андрей Препелица уби интригата с втори гол, който осигури оставането на тима в Лига 1. В последните секунди на срещата друг бивш футболист на "армейците" - румънецът Алекс Пицурка оформи класическия успех на Университатя (Крайова). По този начин Университатя приключва шампионата на 14-о място - една над зоната на изпадащите, с 36 точки в своя актив. Отборите на Униреа (Алба Юлия), Чеахлаул, Поли Яши и Пандури, не успяха да запазят мястото си в елита и през следващия сезон ще участват във втория футболен ешалон на Румъния.