Български спектакъл: Левски с дузпа, два червени картона, а съдията ударен (видео)


.

Български спектакъл: Левски с дузпа, два червени картона, а съдията ударен (видео)

Левски победи Миньор Перник с 3:1, след скандална дузпа в 90-ата минута, реализирана от Седрик Бардон. Гостите успяха да открият резултата още в 13-та минута, когато Горан Янкович направи за смях Топузаков и Милиев, след което подаде към Димитър Илиев, който прати топката в долния ляв ъгъл на Георги Петков.

След попадение домакините успяха да намерят сили и в 21-та минута стигнаха до изравнителното попадение. При добра многоходова комбинация на Левски, след което топката попадна в Жоазиньо, който с удар от границата на наказателното поле на Миньор прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Ивайло Иванов.

           

В 27-та минута Витанов фаулира много грубо Милиев, след което футболистът на Миньор се спречка с Георги Петков. Първият получи втори жълт картон от Ангел Ангелов, а Петков бе декориран в жълто.

В 38-та минута Мирослав Антонов и Еньо Кръстовчев направиха добра комбинация, но първият не успя да стигне до извеждащото подаване и стражът на гостите улови топката. Две минути по-късно сините отново стигнаха до добро положение. При хубав пас на Минев към Александров, който центрира в наказателното поле не гостите, където Кръстовчев стреля с глава, но Иванов отново улови.

Така двата отбора се отеглиха на почивката с гол актив.

Второто полувреме започна с положения и пред двете врати. В 56-та минута при центиране на Жоазинцо в наказателното поле на гостите, където се получи голямо разбъркване и топката излезе в корнер в полза на Левски.

          

В 60-та минута Александров подаде добре към Петраш, който нахлу в наказателното поле на Миньор, но си поведе дълго топката и тя излезе в аут.

В 69-та минута при хубав пас на Жоазиньо към Мирослав Антонов, който бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но стреля много неточно над напречната греда.

В 86-та минута Антонов падна в наказателното поле на Миньор след съприкосновение със Златков и съдията свири дузпа в полза на Левски. Съдията бе награбен от футболистите на Миньор, които оспорват решението на съдията. В крайна сметка Ангел Ангелов показа директен червен картон на Марков.

Седрик Бардон застана от бялата точка не сгреши и се превърна в днешният герой за сините.

Две минути по-късно Сърмов се сблъска с Цветков и на двамата им се наложи да им се окаже медицинска помощ. Две минути след това се оказа, че Сърмов е получил контузия и беше замеменен от Лъчезар Балтанов.


В даденото 5-минутно продължение от съдията Георги Петков беше ударен с предмет по главата.

В последната минута на срещата Огнянов открадна топката от футболист на Миньор, след което подаде към Бардон, а той продължи към Жоазиньо, който бе изпуснат и вкара за 3:1.

След този мач Левски събра 32 точки и е на 4-то място, докато Миньор остана на 7-ата позиция с 26 т.

Видео: Тук


ПЛАМЕН ПЕНКОВ

  Сподели
153