Ударно начало за Славия (видео)

Славия победи с 1:0 при визитата си на финландския Илвес в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

За двубоя на стадион "Телиа 5G Арена" в Хелзинки наставникът на "белите" Златомир Загорчич заложи изцяло на българска единадесеторка, като промяната в сравнение с мача за Суперкупата срещу Лудогорец е само една - на вратата вместо младия Антонис Стергиакис застана ветеранът Георги Петков.

В защита действаха Димитър Велковски, Андреа Христов, Милен Гамаков и Сашо Александров. Вътрешни халфове са Емил Мартинов и Янис Карабельов, по крилата - Галин Иванов и Момчил Цветанов, а в предни позиции Славчо Шоколаров подпомага централния нападател Милчо Ангелов.

Единственото попадение падна в 80-ата минута на мача, като точен за "белите" бе Момчил Цветанов. Отборът на Славия се представи по-убедително и заслужено стигна до успеха. През първото полувреме "белите" удариха и греда, а попадение на Гамаков бе отменено заради засада.

След доброто начало Славия ще приеме след седмица финландския отбор за реванша в София.