Литекс запази шанс за Лига Европа (видео)

П. Пенков

Отборът на Литекс запази шансове за финиширане в четворката, след като днес не изпита трудности при домакинствот си на Локомотив София и победи столичани с 2:0 на стадиона в Ловеч. И двете попадения в срещата паднаха през втората част на двубоя - съответно в 47-та и 59-та минута. Първия гол за съставът на Христо Стоичков беше на Никасио, който успя да прати топката в мрежата на Галев след центриране на Мирасема от десния фланг. 12 минути по-късно Георги Миланов отбеляза прекрасен гол, след като засече от воле центрирана топката от страна на Тодоров.

След днешната среща от 26-я кръг от А група, Литекс запазва шансове за Лига Европа, оставайки на шестото място с актив от 52 точки, само на точка от четвъртата позиция, докато Локомотив София остава последния тим извън опасната зона с актив от 19 точки.