Късни попадения носят успеха на Литекс в Черна гора

Шампионът на България Литекс победи черногорския Могрен с 2:1 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. По този начин "оранжевите" са с реални шансове за класиране напред в турнира, стига да не допуснат поражение на реванша в Ловеч.

Двубоят започна с натиск на Литекс, но въпреки това в 15-ата минута домакините поведоха в резултата след гол на Зек. До края на първата част българите се опитваха да изравнят резултата, но пропуски направиха Том, Янев и Мисарема.

След почивката възпитаниците на Любо Пенев продължиха с натиска и това даде резултат в 77-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на домакините и резервата Светослав Тодоров засече и прати топката в мрежата на Могрен за 1:1. Само две минути по-късно българите стигнаха до пълен обрат след като този път Цветанов с хубав удар вкара за крайното Могрен - Литекс 1:2.