Динамо взе своето в Ловеч (видео)

Литекс загуби от Динамо Киев с 1:2 в първия мач от плейофите на Лига Европа, пред около 5 000 зрители на градския стадион в Ловеч. Гостите поведоха в резултата в 7-ата минута след като вратарят на "оранжевите" Баривйера извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Нинкович превърна дузпата в гол и по този начин даде преднина на своя тим.

Само шест минути по-късно Христо Янев вкара невероятен гол, след хубав удар от воле, който прати топката в ъгъла на вратата на Шовковский за 1:1. След почивката българските шампиони бяха близо до нов гол, но удари на Янев, Миланов и Светльо Тодоров (който се появи като резерва) не попаднаха в целта.

Гостите все пак стигнаха до втори гол в 77-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на българите, Браун се оказа най-съобразителен и с глава прати топката във вратата на Литекс, оформяйки крайния резултат.