Литекс се сбогува с мечтата си (видео)

-.

Българският шампион Литекс пропусна възможността си да влезе в групите на турнира Лига Европа, след като загуби днес с 1:2 от Дебрецен и с общ резултат от 1:4 отпадна в плейофната фаза на надпреварата. Днешният двубой за градския стадион в Ловеч започна добре за домакините, които успяха да създадат няколко опасни положения срещу унгарците през първото полувреме, но не успяха да ги реализират. В 53-та минута обаче гостите поведоха в резултата благодарение на влезлия като резерва Мбенгоно. Той нахлу в наказателното поле, преодоля Ивайло Петков и диагонален удар успя да матира стража на ловчанлии.

В 68-та минута Литекс изравни след центриране на Дока към Флорин Брату към близката греда, и влезлия като резерва нападател успя да вкара за 1:1. Девет минути преди края на двубоя Цвиткович гарантира мястото на Дебрецен в групите на Лига Европа. Той стряля точно от дъгата на наказателното поле на ловчанлии и успя да прехвърли излезлия Винучиус.