Стоичков и Литекс срещнаха съпротива в Стара Загора

Берое и Литекс не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в един доста интересен двубой от 19-ия кръг на А група, който се игра на стадиона в Стара Загора.

Срещата бе доста скандална, тъй като реферът показа измислен червен картон на футболиста на домакините Ливраменто в 28-ата минута. През втората част численото равенство на терена се възстанови след като и Страхил Попов от Литекс също бе изгонен. Към края на мача Берое остана дори с 9 души на терена, след като Ричард също получи червен картон.

Като изключим тези спорни моменти, домакините поведоха с гол още в 10-ата минута на Елиаш, а за гостите гол реализира Янев с глава след като засече центриране на Галин Иванов в 33-ата минута.

След тази среща Литекс е 5-ти в класирането с актив от 38 точки, докато Берое е на 10-то място със 17 пункта.

Снимка: Официален сайт на Берое