Столичното Локо с нова тежка загуба

Ботев Враца спечели ценни три точки в битката за оставане в "А" група. Днес тимът се наложи с 2:0 при домакинството си на столичния Локомотив в мач от 24-ия кръг на родното първенство.

В 37-ата минута Лъчезар Балтанов с много красив удар прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 1:0. Вторите 45 минути започнаха с ново попадение за домакините. В 52-ата Илия Илиев центрира в наказателното поле, където Владинов засече с глава за крайното 2:0 в полза на Ботев Враца.

След успеха, Ботев Враца вече има 21 точки и поне временно изпреварва Монтана и е на 11-та позиция, докато Локомотив София остава само на една позиция над зоната на изпадащите с актив от 18 точки.

В друга среща, играна днес Берое спечели гостуването си на Видима-Раковски с 1:0. Победният гол падна в 70-ата минута, когато Емил Ангелов засече топката след центриране и донесе трите точки за своя тим. Берое вече е на 10-то място с 27 точки, а Видима е 14-ти с 13 пункта.