LIVE GAMES » FOOTBALL
Saturday 7 July
09:30 Persipura 0 - 2 Surabaya United
10:00 Luch-Energiya Vladivostok 2 - 5 Khimki
10:00 SKA Khabarovsk 1 - 2 Shinnik Yaroslavl
11:30 Arema 1 - 0 Persela Lamongan
11:30 Zlin 4 - 1 Frydek-Mistek
11:30 Debrecen 2 - 2 Balmazujvaros
11:30 Madura United 2 - 1 PSM
12:00 Slavia Praha - Mezokovesd
12:00 Nagoya 0 - 2 Shonan Bellmare
12:30 Geylang International 0 - 0 Hougang United
12:30 Tampines Rovers 4 - 2 Balestier Khalsa
12:30 Tianjin Teda 2 - 1 Jiangsu Sainty
12:30 Beijing Guoan 0 - 0 Meizhou Hakka
12:30 Shanghai Shenhua 1 - 0 Hebei CFFC
13:00 Da Nang 2 - 1 Hai Phong
13:00 Jeonbuk FC 3 - 3 Incheon United
13:00 Suwon S.B 2 - 3 Jeju United
13:00 Gyeongnam FC 2 - 0 Pohang Steelers
13:00 BetLanes 1 - 2 FK Ventspils
13:00 FC Tokyo 3 - 1 Gamba Osaka
13:00 Kawasaki Frontale 0 - 0 Sagan Tosu
13:00 Jeonbuk FC 3 - 1 Seongnam Ilhwa
13:00 Suwon S.B 2 - 0 Jeju United
13:00 Song Lam Nghe An 0 - 0 Da Nang
13:00 Sanna Khanh Hoa 1 - 3 FLC Thanh Hoa
13:00 Hoang Anh Gia Lai 1 - 2 Quang Nam
13:00 Pohang 1 - 1 Nagoya
13:00 Niigata 0 - 1 Vissel Kobe
13:30 Gangwon FC 1 - 1 Gwangju FC
13:30 Jeju United 1 - 2 Daegu FC
13:45 Prachuap 1 - 0 Bangkok Glass
14:00 Nakhon Ratchasima 2 - 1 Ratchaburi
14:00 Kyzyl-Zhar 2 - 1 Aktobe
14:00 TPS Turku 3 - 2 PS Kemi
14:00 Sirius 0 - 4 Malm?
14:00 Super Nova - FK Riga
14:00 Preilu BJSS - Valmiera / BSS
14:00 Chiangrai United - Nakhon Ratchasima
14:00 Samut Prakan City 1 - 0 Chonburi
14:00 Radomlje - Hajduk
14:30 Pusamania Borneo 5 - 1 Perseru Serui
14:30 Persebaya 1 - 0 Bali United
14:30 Kalteng Putra 0 - 2 PSS Sleman
14:30 Henan Jianye 2 - 1 Guangzhou City
14:30 Shijiazhuang Yongchang 1 - 2 Shenzhen 1994
14:35 Dalian Shide - Sichuan
14:35 Beijing Renhe 0 - 2 Shandong Luneng
14:35 Dalian Shide 3 - 1 Henan Jianye
14:35 Hebei CFFC - Shenzhen Ruby
14:35 Qingdao Hainiu 1 - 1 Cangzhou Mighty Lions
14:35 Meizhou Hakka 3 - 1 Chengdu Rongcheng
14:35 Tianjin Teda 1 - 1 Nantong Zhiyun
14:35 Henan Jianye 0 - 1 Shandong Taishan
14:35 Zhejiang Greentown 0 - 1 Shanghai Shenhua
15:00 Saigon 0 - 1 Thanh Hoa
15:00 Bangkok Utd 1 - 2 Pattaya United
15:00 Ubon 0 - 0 Muang Thong Utd
15:00 Zhetysu 2 - 2 Atyrau
15:00 Koper 0 - 0 Rijeka
15:15 Brunei DPMM 2 - 2 Balestier Khalsa
15:15 FH Hafnarfjordur 2 - 1 Grindav?k
15:30 Thun 2 - 3 Aarau
16:00 Shakhter Karagandy 1 - 2 Akzhayik
16:00 Ajax 1 - 3 Nordsjaelland
16:00 Siam Navy 0 - 4 Buriram
16:00 Slavia Praha - Mezokovesd
16:00 FS Metta/LU 2 - 1 FK Jelgava
16:00 Mauritius 0 - 2 Leshoto
17:00 Chester 0 - 7 Liverpool
17:00 Sweden 0 - 2 England
17:00 Salzburg 5 - 0 Jablonec
17:00 RTU 0 - 5 FK Liepаja
17:00 Celtic 1 - 0 Sheffield Wednesday
17:00 Dynamo Kiev 3 - 3 Luzern
17:00 Gamba Osaka 8 - 1 Tampines Rovers
17:00 Johor 0 - 0 Ratchaburi
17:00 Dinamo Zagreb 1 - 1 Sparta Prague
17:15 Minsk 0 - 0 Shakhtyor Soligorsk
18:00 FK Spartaks Jurmala 1 - 1 Tukumms 2000
18:00 Cherno More 1 - 0 Arda
18:00 Levski 4 - 0 Lokomotiv Sofia
18:00 UE Santa Coloma 0 - 1 Breidablik
18:00 Alashkert 1 - 0 Hamrun Spartans
18:00 Valmiera / BSS 6 - 0 Tukums
18:30 Debrecen - Varda
18:30 Genclerbirligi 1 - 1 Fenerbahce
18:30 Tambov 1 - 2 Akhmat Grozny
18:30 KuPS Kuopio 1 - 0 FC Inter Turku
18:30 TPS Turku 0 - 1 Ilves
19:00 Stade Nyonnais - Nice
19:00 Dinamo Minsk 1 - 0 Torpedo Minsk
19:00 CSKA Moscow - Kobenhavn
19:00 Nantes 1 - 0 Servette
19:00 Keflavik 0 - 2 Stjarnan
19:00 IBV Vestmannaeyjar 0 - 0 Breidablik
19:00 FC Lahti 1 - 2 FC Inter Turku
19:00 Rosenborg BK 2 - 1 Tromso IL
19:00 Thun 1 - 0 Wil
19:00 Chiangrai United 1 - 3 Chonbyk
19:00 Youssoufia Berrechid 1 - 1 CR Khemis Zemamra
19:00 Zenit 2 - 2 Werder Bremen
19:00 Bodo / Glimt 2 - 3 Legia
19:00 Dynamo Tb 1 - 2 Neftchi
19:00 Al Masry 1 - 0 El Sharqiya
19:00 Ismaily SC 1 - 1 ENPPI
19:00 Panevezys 0 - 0 Milsami
19:00 Flora 1 - 0 SJK
19:00 KuPS 2 - 0 Dila
19:00 Magpies 2 - 1 Crusaders
19:00 Saburtalo 0 - 1 Partizani Tirana
19:00 Borac Banja Luka 2 - 0 B36 Torshavn
19:00 Pogon Szczecin 4 - 1 KR Reykjavik
19:00 Paide 0 - 0 Flora Tallinn
19:00 Panevezys 3 - 0 Kauno Zalgiris
19:00 Greece 0 - 5 Spain
19:00 Mozambique 1 - 1 Angola
19:30 Nоmme Kalju FC 1 - 0 Kuressaare
19:30 Feyenoord 1 - 0 Zurich
19:30 Slovan Bratislava 2 - 0 Shamrock Rovers
19:30 Ruzomberok 2 - 0 Zalgiris K
20:00 Ajax 1 - 1 Steaua
20:00 Watford 2 - 1 Norwich City
20:00 Crystal Palace 2 - 3 Chelsea
20:00 Malmoe 1 - 0 FC Riga
20:00 Teuta 0 - 4 Sheriff
20:00 Maccabi Haifa 1 - 1 Kayrat
20:00 Ludogorets 1 - 0 Shakhtyor Sl
20:00 Dinamo Zagreb 3 - 2 Valur
20:00 Sfantul Gheorghe 1 - 2 Mura
20:00 Dynamo Tb 2 - 3 Paide
20:00 Olimpija Ljubljana 1 - 1 Differdange 03
20:00 Floriana 0 - 0 Petrocub
20:00 Sochi - CSKA Moscow
20:30 H?cken 3 - 0 GIF Sundsvall
20:30 Trelleborgs 1 - 4 AIK
20:30 Dalkurd 3 - 0 Brommapojkarna
20:30 Valencia CF 2 - 1 Real Valladolid
20:30 Fuenlabrada 1 - 0 Racing Santander
20:30 CD Mirandes 1 - 0 Elche
20:30 Lecce 2 - 1 Lazio
20:30 Arsenal Tula 2 - 4 Krylya Sovetov
20:45 Dinamo Brest 1 - 0 Neman Grodno
21:00 Russia 1 - 1 Croatia
21:00 LImbazhi 0 - 15 Rigas FS
21:00 Istanbul BB - Denizlispor
21:00 Cracovia 3 - 0 Legia Warszawa
21:00 Celje 4 - 1 Domzale
21:00 Beitar Jerusalem 2 - 2 Maccabi Haifa
21:00 Hapoel Beer Sheva 2 - 0 Maccabi Tel Aviv
21:00 Hapoel Tel Aviv 0 - 3 Hapoel Haifa
21:00 Botev Plovdiv - Etar
21:00 Connahs Quay - Alashkert
21:00 HB Torshavn - Newtown
21:00 Bala Town - Sligo Rovers
21:00 Shkendija - Ararat
21:00 Fola Esch - Tre Fiori
21:00 Laci - Iskra Danilovgrad
21:00 Dinamo Minsk - Decic
21:00 Gjilani - Liepaja
21:00 Leeds - Blackpool
21:15 Olympic Safi 1 - 1 Chabab Mohammedia
21:15 Lechia Gdansk - Akademija Pandev
21:30 Xamax 1 - 1 FC Zurich
21:30 Buducnost - KF Llapi
21:30 Dunajska Streda - Cliftonville
21:45 UCD Dublin - Bohemian
21:45 Tre Penne - Tuzla City
21:45 Derry City - Riga
22:00 England 1 - 1 Denmark
22:15 Arsenal 1 - 1 Leicester City
22:30 Ghazl El Mehalla - Future
22:45 Extremadura UD 0 - 1 Cadiz
22:45 AC Milan 4 - 2 Juventus
23:00 Brazil - Peru
23:00 Celta de Vigo 1 - 1 Atletico de Madrid
23:30 Wydad Casablanca 2 - 0 Rapide Oued Zem
00:00 Guayaquil City 0 - 0 LDU de Quito
00:00 Fortaleza 4 - 0 Atlеtico Mineiro
00:00 Bragantino 1 - 1 Cuiaba
00:00 Bahia 1 - 0 Juventude
00:00 Union Magdalena - Once Caldas
00:30 Universidad de Chile 2 - 1 Cobreloa
01:00 Palmeiras 2 - 0 Grеmio
01:00 Atlеtico Mineiro 2 - 1 Flamengo
01:00 Torque - Liverpool Montevideo
01:15 Atlеtico GO 1 - 1 Sport Recife
01:15 Lanus - Independiente
02:00 Philadelphia Union 0 - 2 Atlanta United
02:00 New England Revolution 2 - 3 Toronto FC
02:05 Pereira - Alianza Petrolera
02:30 El Nacional 0 - 3 Delfin
02:30 New England Revolution 0 - 0 Seattle Sounders
02:30 CF Montreal 2 - 1 Colorado Rapids
02:30 CF Montreal 2 - 1 New York City
03:00 Atlas - Masatlan
03:00 Chicago Fire 3 - 1 Orlando City
03:00 Remo - Vila Nova
03:30 Kansas City Wizards 2 - 2 Toronto FC
03:30 Pachuca - Cruz Azul
03:30 Fluminense 0 - 0 Ceara
03:30 Internacional 0 - 2 Sаo Paulo
03:30 Atletico-GO - Club Olimpija
03:30 Sao Paulo - Universidad Catolica
03:30 Estudiantes - Fortaleza
04:00 Houston Dynamo 3 - 0 Minnesota United
04:00 Austin 0 - 2 Los Angeles FC
04:00 Colorado Rapids 2 - 0 Minnesota United
04:00 Seattle Sounders 2 - 0 Houston Dynamo
04:10 Patriotas - Junior
05:00 Real Salt Lake 2 - 0 FC Dallas
05:00 Monterrey - Santos
05:00 Pumas UNAM 0 - 0 CF Am?rica
05:00 Vancouver Whitecaps - Real Salt Lake
05:30 Vancouver Whitecaps - Chicago Fire
05:30 LA Galaxy - Columbus Crew
05:30 LA Galaxy - FC Dallas
06:00 Los Angeles FC - Orlando City
06:00 Portland Timbers - San Jose Earthquakes
15:30 Obolon - Rukh Lviv
16:00 FS Metta/LU - FK Jelgava
16:00 Al Mokawloon - Al-Ittihad Al-Sakandary
16:00 Halmstads - Mjallby AIF
16:00 AIK - Sirius
16:00 Varberg - Orgryte
16:00 Sundsvall - Landskrona
16:00 Ban?k Ostrava - Mlad? Boleslav
16:00 Viktoria Plzen - Slov?cko
16:00 Gornik Zabrze - Stal Mielec
16:00 Rogaska - Aluminij
16:00 Cerro - Danubio
16:30 MTK - Puskas Akademia
16:30 France - England
16:30 Norway - Sweden
16:30 Spartak Moskva - FC Krasnodar
16:30 Bundesliga - Simulcast
16:30 1. FC Koln - Union Berlin
16:30 Borussia M?nchengladbach - Eintracht Frankfurt
16:30 Freiburg - Heidenheim
16:30 RB Leipzig - Werder Bremen
16:30 Podbrezovа - Slovan Bratislava
17:00 Suduva - Dziugas
17:00 Oulu - Gnistan
17:00 Heart of Midlothian - Dundee
17:00 Saint Mirren - Kilmarnock
17:00 Ross County - Motherwell
17:00 Livingston - Saint Johnstone
17:00 Kuressaare - Tammeka Tartu
17:00 Akranes - Vestri
17:00 Arsenal Dzerzhinsk - Slutsk
17:00 Arda - Botev Plovdiv
17:00 Premier League - Simulcast
17:00 Wolverhampton - Crystal Palace
17:00 West Ham United - Luton Town
17:00 Tottenham Hotspur - Burnley
17:00 Newcastle United - Brighton & Hove
17:00 Everton - Sheffield United
17:00 AFC Bournemouth - Brentford
17:15 Villarreal CF - Sevilla FC
17:15 Sporting Gijоn - FC Andorra
17:15 Racing de Ferrol - Alcorcоn
17:30 Portimonense - Rio Ave
17:30 Vizela - Estrela
18:00 Hapoel Tel Aviv - Ashdod
18:00 Hapoel Jerusalem - Beitar Jerusalem
18:00 Maccabi Petah Tikva - Hapoel Petah Tikva
18:00 Maccabi Netanya - Hapoel Hadera
18:00 FK Austria Wien - Wolfsberger AC
18:00 Austria Lustenau - BW Linz
18:00 Swarovski Tirol - SCR Altach
18:00 Bundesliga - Simulcast
18:00 Al Raed - Al-Tai
18:00 Al Hilal - Al Hazm
18:00 Varazdin - Rijeka
18:00 Shakhtar Donetsk - Dynamo Kyiv
18:00 Grobina - Auda
18:30 Jagiellonia Bia?ystok - Korona Kielce
18:30 Ruzomberok - Zilina
18:30 Domzale - Radomlje
18:30 Zalaegerszeg - Paksi SE
18:30 GAIS G?teborg - Vasteras
18:30 Sparta Praha - Slavia Praha
18:30 Miramar Misiones - River Plate M
19:00 Banga - Panevezys
19:00 Baladiyet El Mahalla - Al Ahly
19:00 Al Masry - Pyramids
19:00 FC Inter Turku - HJK Helsinki
19:00 Hassania Agadir - Raja Casablanca
19:00 Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow
19:00 Molde FK - Rosenborg BK
19:00 Napoli - Bologna
19:00 Shakhtyor Soligorsk - BATE
19:00 Skalica - Kosice
19:00 Zemplin Michalovce - Zlate Moravce
19:00 Trencin - Dukla
19:15 Sporting Charleroi - Kortrijk
19:15 AS Eupen - RWD Molenbeek
19:30 Huachipato - Union Espanola
19:30 Mainz 05 - Borussia Dortmund
19:30 Ludogorets - CSKA Sofia
19:30 Nottingham Forest - Chelsea
19:30 Granada - Real Madrid
19:30 Valladolid - Espanyol
20:00 FCSB - CFR Cluj
20:00 Valur - Akureyri
20:00 OFI - Panetolikos
20:00 Panserraikos - Kifisia
20:00 PAS Giannina - Niki Volos
20:00 Atromitos - Asteras Tripolis
20:00 Estoril - Sporting Lisbon
20:30 Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv
20:30 Dinamo Zagreb - Osijek
20:30 Diosgyor VTK - Ferencvаros
20:30 Huracan - Defensa y Justicia
21:00 Rakow Czestochowa - Pogon Szczecin
21:00 Dinamo Brest - Gomel
21:00 Imbabura - Libertad
21:00 Al Shabab - Al Hilal
21:00 Racing CM - Deportivo Maldonado
21:00 MK Dons - Crawley Town
21:15 Maribor - Olimpija
21:30 Stade Ls Ouchy - Yverdon
21:30 Holstein Kiel - Fortuna Dusseldorf
21:30 Young Boys - Lugano
21:30 Baltika - Dinamo Moskva
21:30 Godoy Cruz - Barracas Central
21:45 AC Milan - Cagliari Calcio
21:45 RSC Anderlecht - KRC Genk
22:00 Levante - Eibar
22:00 Moghreb Tetouan - Maghreb de Fes
22:00 Real Madrid - Atletico de Madrid
22:00 Paris Saint-Germain FC - Paris FC (W)
22:00 Athletic Bilbao - Osasuna
22:00 Flamengo - Corinthians
22:30 Vitoria Guimaraes - SC Braga
23:00 Criciuma - Cuiaba
23:00 Sport Boys - Comersiantes Unidos
23:30 Macar? - Mushuc Runa
23:30 Cusco - Carlos Manucci
23:30 Independiente - Talleres Cordoba
00:00 Pe?arol - Montevideo Wanderers
00:30 Universidad de Chile - O Higgins
01:00 Union Santa Fe - Banfield
01:15 Atl. Bucaramanga - Junior
01:45 River Plate - Central Cordoba SE
02:00 LDU de Quito - Emelec
HIGHLIGHTS
« July 2024 » | Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ad: livescore.in
CHAT
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
SCORE!
PICS
Partner: Soccer Predictions