LIVE GAMES » FOOTBALL
Thursday 5 July
13:00 Shakhtar Dn 1 - 1 Uerdingen
13:00 Sangju Sangmu 1 - 0 Jeonbuk FC
13:00 Seongnam Ilhwa 0 - 4 Pohang Steelers
13:00 Gwangju FC 2 - 4 Daegu FC
13:00 Politehnica Iasi 3 - 1 Sepsi
13:00 Ulsan - Kaya
13:00 Seongnam Ilhwa 1 - 4 Pohang Steelers
13:00 Gimcheon Sangmu 4 - 0 Jeju United
13:30 Ulsan Hyundai 2 - 1 Gangwon FC
14:00 Swansea City 2 - 1 Sheffield Wednesday
14:00 Burnley 1 - 1 Sheffield United
14:00 Spartak Moscow 4 - 2 Sibenik
14:35 Tianjin Tianhai 1 - 3 Guangzhou Evergrande
14:45 Geylang International 2 - 2 Hougang United
15:00 Tobol 0 - 0 Astana
15:00 Nordsaeland 0 - 1 Midtjylland
15:00 Athletic Bilbao 0 - 1 Real Madrid
15:00 Otelul - Vojvodina
15:30 Elfsborg 1 - 0 Malm?
15:30 AIK 1 - 1 Falkenbergs FF
16:00 Tobol 0 - 1 Astana
16:00 Kairat 0 - 0 Ordabasy
16:00 Ufa 0 - 1 Viktoria Plzen
16:00 Twente 0 - 0 Al Wahda Abu Dhabi
16:00 Middlesbrough 0 - 1 Queens Park Rangers
16:00 Minsk 2 - 2 Belshina
16:00 Pogon Szczecin 2 - 2 Jagiellonia Bia?ystok
16:00 Rubin Kazan 0 - 1 Ural
16:00 Eswatini 0 - 1 Botswana
16:15 Newcastle United 2 - 2 West Ham United
16:30 FC Ufa 1 - 1 FC Ural
17:00 Ordabasy 1 - 2 Kaisar
17:00 Lokomotivi Tb 1 - 1 Rustavi
17:00 Chikhura - Sioni
17:00 Ufa 1 - 1 Uerdingen
17:00 Austria 2 - 1 Banik Ostrava
17:00 Desna 5 - 1 Kolos Kovalivka
17:00 Hobro IK 2 - 3 Randers
17:00 West Bromwich Albion 4 - 2 Hull City
17:00 Luzern 3 - 0 Thun
17:00 St. Gallen 2 - 1 Sion
17:00 Young Boys 3 - 0 Lugano
17:00 Academica Clinceni 1 - 3 Dinamo Bucuresti
17:00 Viettel - BG Pathum United
17:00 United City 0 - 2 Kawasaki
17:00 Beijing Guoan 0 - 3 Daegu
17:00 Dynamo Moscow 2 - 0 Rubin Kazan
18:00 Dynamo Kiev 3 - 3 Tianjin Quanjian
18:00 Jagiellonia 0 - 5 Olympiacos
18:00 Shakhtar Dn 2 - 1 Kobenhavn
18:00 Sparta Praha 0 - 1 LASK Linz
18:00 Deportivo 2 - 1 Huesca
18:00 Torpedo Zhodino 1 - 4 Shakhtyor Soligorsk
18:00 Bundesliga, Simulcast
18:00 LASK Linz 0 - 3 FC Salzburg
18:00 Wolfsberger AC - SK Rapid Wien
18:00 SK Sturm Graz 1 - 4 Hartberg
18:00 Ban?k Ostrava 0 - 0 Viktoria Plzen
18:00 Slovan Liberec 1 - 3 Slavia Praha
18:00 Sparta Praha 3 - 0 Jablonec
18:00 Triglav 3 - 7 Olimpija
18:00 RCD Espanyol 0 - 1 Leganes
18:00 Wadi Degla FC - Misr El-Maqasha
18:00 CSKA Moscow 0 - 1 Copenhagen
18:00 Levski - Etar
18:00 FC Daugava Daugavpils 2 - 0 Super Nova
18:15 Internazionale Milano 1 - 2 Bologna
18:30 FC Inter Turku 2 - 0 FC Lahti
18:30 Dynamo Moscow 1 - 0 Liberec
18:30 Krasnodar - Ural
18:30 Sirius 2 - 1 ?rebro
18:30 H?cken 3 - 0 Hammarby
18:30 Kasimpasa 0 - 0 Sivasspor
18:30 Rubin Kazan 1 - 0 Orenburg
18:30 Piast Gliwice 1 - 0 Slask Wroclaw
18:30 Liverpool 2 - 0 Aston Villa
18:30 Ilves 1 - 0 VPS Vaasa
18:30 Oulu 1 - 1 KTP
18:45 Dinamo Minsk 1 - 2 BATE
18:45 Lokomotiv Plovdiv 0 - 2 Beroe Stara Zagora
19:00 Rijeka 5 - 0 Zilina
19:00 Austria 0 - 3 Shakhtar Dn
19:00 St Josephs 3 - 5 B36 Torshavn
19:00 Zalgiris 2 - 1 Riteriai
19:00 Paide 6 - 1 Kuressaare
19:00 Dynamo Kiev 3 - 0 Wacker Innsbruck
19:00 Morocco 2 - 5 Benin
19:00 Aalborg BK 2 - 0 Br?ndby
19:00 Gil Vicente 1 - 0 Rio Ave
19:00 Molde FK 2 - 1 Mjondalen
19:00 FK Bodo/ Glimt - SK Brann
19:00 Stromsgodset IF 2 - 2 Kristiansund
19:00 Sandefjord Fotball 0 - 3 Sarpsborg 08
19:00 Odd Grenland - Haugesund
19:00 Smouha SC 6 - 1 Kafr El Sheikh
19:00 Pyunik 0 - 0 Cluj
19:00 South Africa 1 - 1 Namibia
19:00 Israel 0 - 3 England
19:00 Panathinaikos - CSKA 1948
19:15 Aris 1 - 4 AEK Athens
19:30 Trakai 1 - 0 Cefn Druids
19:30 Trans Narva 1 - 1 Nоmme Kalju FC
19:30 Zorya Luhansk 2 - 2 Oleksandria
19:30 Olimpik Donetsk 0 - 2 Dnipro Dnipropetrovsk
19:30 Young Boys 0 - 0 Dynamo Kiev
19:45 FK Liepаja 2 - 2 FK Spartaks Jurmala
19:45 Galatasaray - Hull City
19:55 Hajduk Split 0 - 1 Osijek
20:00 Slovan Bratislava 5 - 0 America
20:00 Sturm Graz 1 - 0 Middlesbrough
20:00 Dynamo Tb 5 - 0 Dila
20:00 Gzira United 2 - 1 Sant Julia
20:00 Prishtina 5 - 0 Europe
20:00 SK Brann 0 - 0 Mjondalen
20:00 Kristiansund 5 - 2 Lillestrom
20:00 Valerenga Fotball 6 - 0 FK Bodo/ Glimt
20:00 Odd Grenland 2 - 2 Molde FK
20:00 Tromso IL 2 - 0 Sarpsborg 08
20:00 Stromsgodset IF 0 - 2 Stabek IF
20:00 Rukh Brest 1 - 0 Dinamo Minsk
20:00 Astra Giurgiu 2 - 2 CFR Cluj
20:00 Djurgardens 3 - 0 ?rebro
20:00 IFK G?teborg 0 - 1 Elfsborg
20:00 Ismaily SC - Al-Ittihad Al-Sakandary
20:00 Malmoe 3 - 2 Vikingur Reykjavik
20:00 Lyner - Borussia Dortmund
20:00 CSKA - Sportist Svoge
20:00 Hassania Agadir 0 - 0 Ittihad Tanger
20:00 St Josephs 0 - 0 Larne
20:00 Gzira United 1 - 1 Atletic Escaldes
20:00 Orgryte 2 - 0 Oerebro
20:00 Halmstad 3 - 0 Jonkopings Sodra
20:00 Match TV - FC Bus
20:30 Ludogorets 1 - 0 Slavia Sofia
20:30 Bala Town 1 - 0 Tre Fiori
20:30 Las Palmas 3 - 0 Ponferradina
20:30 Malaga 0 - 0 Albacete
20:30 Cagliari Calcio 0 - 1 Atalanta
20:30 Parma 1 - 2 Fiorentina
20:30 Udinese Calcio 2 - 2 Genoa
20:30 Brescia 2 - 0 Hellas Verona
20:30 Sampdoria 3 - 0 SPAL
20:30 FC Krasnodar 2 - 4 Zenit St. Petersburg
20:30 Osasuna 0 - 0 Getafe CF
20:30 Al Ahly 1 - 0 Ismaily SC
20:45 Torpedo Zhodino 1 - 0 Dnyapro
20:45 Ludogorets 2 - 0 Sutjeska
21:00 Klaksvik 2 - 1 Birkirkara
21:00 Konyaspor 1 - 0 Caykur Rizespor
21:00 Galatasaray 1 - 3 Trabzonspor
21:00 AGF Aarhus - FC K?benhavn
21:00 CSKA Sofia 1 - 1 Ludogorets
21:00 Southampton 1 - 0 Manchester City
21:00 Progreso 1 - 2 Plaza Colonia
21:00 Lech Poznan 1 - 0 Qarabah
21:00 The New Saints 1 - 0 Lingfield
21:00 Balkani 1 - 1 Zalgiris
21:15 Tondela 0 - 1 Famalicao
21:15 Maribor 3 - 2 Mura 05
21:30 Akureyri 2 - 0 Fjоlnir
21:30 Vasas 2 - 0 DAC
21:30 Panathinaikos 0 - 0 Olympiacos
21:30 Stabek IF 0 - 3 Rosenborg BK
21:30 Shamrock Rovers 3 - 0 Hibernians
21:30 Godoy Cruz - Atletico Platense
21:45 Folgore / Falciano 1 - 1 Engordany
21:45 Derry City 2 - 2 Dundalk
21:45 UCD Dublin 1 - 0 Finn Harps
21:45 Waterford 1 - 2 Saint Patrick's Athletic
21:45 Шкупи Скопие 3 - 0 Lincoln Red Imps
22:00 Cork City 0 - 0 Bohemian
22:00 Shamrock Rovers 0 - 0 Sligo Rovers
22:00 Viking FK 0 - 0 Haugesund
22:00 Uganda 0 - 1 Senegal
22:00 Audax Italiano 3 - 0 Magallanes
22:00 El Zamalek 0 - 0 Ghazl El Mehalla
22:00 El Gounah - Al Ahly
22:00 Spain - Ukraine
22:05 Rijeka 2 - 0 Dinamo Zagreb
22:15 KR Reykjavik 1 - 1 Valur
22:15 Stjarnan 0 - 0 Grindav?k
22:15 Akureyri 1 - 2 KR Reykjavik
22:15 Vikingur Reykjavik 1 - 0 Akranes
22:45 Alcorcоn 2 - 2 Lugo
22:45 Napoli 2 - 1 Roma
23:00 Villarreal CF 1 - 4 FC Barcelona
23:00 Tigre - Banfield
23:30 FC Porto 5 - 0 Belenenses
23:45 Cerritо 0 - 1 Rentistas
00:00 Oeste 0 - 1 Guarani
00:00 Delfin - Gualaceo
00:00 Rosario Central - Estudiantes La Plata
01:15 Atletico M-G - Emelec
01:15 Union de Santa Fe - Nacional M
01:30 Sаo Paulo - Palmeiras
01:30 Nacional M - Plaza Colonia
01:30 Racing Club - San Lorenzo
02:00 Brazil 1 - 0 Peru
02:30 Brasil de Pelotas 0 - 2 Alagoano
02:30 Vila Nova 1 - 1 Londrina
02:30 New York City - Charlotte
03:00 Criciuma 1 - 1 Figueirense
03:15 Universidad Catolica 5 - 2 T?cnico Universitario
03:30 Libertad - Atletico PR
03:30 Boca Juniors - Corinthians
03:30 Internacional-RS - Colo Colo
03:30 America Mineiro - Corinthians
03:30 Flamengo - Atletico-PR
03:30 River Plate - Col?n Santa Fe
14:30 Fulham - Manchester City
14:30 Celtic - Rangers
14:30 Flora Tallinn - Pаrnu
14:35 Wuhan Three Towns - Shandong Taishan
15:00 RCD Mallorca - Las Palmas
15:00 Racing Santander - CD Mirandes
15:00 Jaca - SJK Seinаjoki
15:00 Dainava - Transinvest
15:00 Beijing Guoan - Meizhou Hakka
15:00 Duisburg - Bayer 04 Leverkusen
15:30 Obolon - Rukh Lviv
16:00 FS Metta/LU - FK Jelgava
16:00 Al Mokawloon - Al-Ittihad Al-Sakandary
16:00 Halmstads - Mjallby AIF
16:00 AIK - Sirius
16:00 Varberg - Orgryte
16:00 Sundsvall - Landskrona
16:00 Ban?k Ostrava - Mlad? Boleslav
16:00 Viktoria Plzen - Slov?cko
16:00 Gornik Zabrze - Stal Mielec
16:00 Rogaska - Aluminij
16:00 Cerro - Danubio
16:30 MTK - Puskas Akademia
16:30 France - England
16:30 Norway - Sweden
16:30 Spartak Moskva - FC Krasnodar
16:30 Bundesliga - Simulcast
16:30 1. FC Koln - Union Berlin
16:30 Borussia M?nchengladbach - Eintracht Frankfurt
16:30 Freiburg - Heidenheim
16:30 RB Leipzig - Werder Bremen
16:30 Podbrezovа - Slovan Bratislava
17:00 Suduva - Dziugas
17:00 Oulu - Gnistan
17:00 Heart of Midlothian - Dundee
17:00 Saint Mirren - Kilmarnock
17:00 Ross County - Motherwell
17:00 Livingston - Saint Johnstone
17:00 Kuressaare - Tammeka Tartu
17:00 Akranes - Vestri
17:00 Arsenal Dzerzhinsk - Slutsk
17:00 Arda - Botev Plovdiv
17:00 Premier League - Simulcast
17:00 Wolverhampton - Crystal Palace
17:00 West Ham United - Luton Town
17:00 Tottenham Hotspur - Burnley
17:00 Newcastle United - Brighton & Hove
17:00 Everton - Sheffield United
17:00 AFC Bournemouth - Brentford
17:15 Villarreal CF - Sevilla FC
17:15 Sporting Gijоn - FC Andorra
17:15 Racing de Ferrol - Alcorcоn
17:30 Portimonense - Rio Ave
17:30 Vizela - Estrela
18:00 Hapoel Tel Aviv - Ashdod
18:00 Hapoel Jerusalem - Beitar Jerusalem
18:00 Maccabi Petah Tikva - Hapoel Petah Tikva
18:00 Maccabi Netanya - Hapoel Hadera
18:00 FK Austria Wien - Wolfsberger AC
18:00 Austria Lustenau - BW Linz
18:00 Swarovski Tirol - SCR Altach
18:00 Bundesliga - Simulcast
18:00 Al Raed - Al-Tai
18:00 Al Hilal - Al Hazm
18:00 Varazdin - Rijeka
18:00 Shakhtar Donetsk - Dynamo Kyiv
18:00 Grobina - Auda
18:30 Jagiellonia Bia?ystok - Korona Kielce
18:30 Ruzomberok - Zilina
18:30 Domzale - Radomlje
18:30 Zalaegerszeg - Paksi SE
18:30 GAIS G?teborg - Vasteras
18:30 Sparta Praha - Slavia Praha
18:30 Miramar Misiones - River Plate M
19:00 Banga - Panevezys
19:00 Baladiyet El Mahalla - Al Ahly
19:00 Al Masry - Pyramids
19:00 FC Inter Turku - HJK Helsinki
19:00 Hassania Agadir - Raja Casablanca
19:00 Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow
19:00 Molde FK - Rosenborg BK
19:00 Napoli - Bologna
19:00 Shakhtyor Soligorsk - BATE
19:00 Skalica - Kosice
19:00 Zemplin Michalovce - Zlate Moravce
19:00 Trencin - Dukla
19:15 Sporting Charleroi - Kortrijk
19:15 AS Eupen - RWD Molenbeek
19:30 Huachipato - Union Espanola
19:30 Mainz 05 - Borussia Dortmund
19:30 Ludogorets - CSKA Sofia
19:30 Nottingham Forest - Chelsea
19:30 Granada - Real Madrid
19:30 Valladolid - Espanyol
20:00 FCSB - CFR Cluj
20:00 Valur - Akureyri
20:00 OFI - Panetolikos
20:00 Panserraikos - Kifisia
20:00 PAS Giannina - Niki Volos
20:00 Atromitos - Asteras Tripolis
20:00 Estoril - Sporting Lisbon
20:30 Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv
20:30 Dinamo Zagreb - Osijek
20:30 Diosgyor VTK - Ferencvаros
20:30 Huracan - Defensa y Justicia
21:00 Rakow Czestochowa - Pogon Szczecin
21:00 Dinamo Brest - Gomel
21:00 Imbabura - Libertad
21:00 Al Shabab - Al Hilal
21:00 Racing CM - Deportivo Maldonado
21:00 MK Dons - Crawley Town
21:15 Maribor - Olimpija
21:30 Stade Ls Ouchy - Yverdon
21:30 Holstein Kiel - Fortuna Dusseldorf
21:30 Young Boys - Lugano
21:30 Baltika - Dinamo Moskva
21:30 Godoy Cruz - Barracas Central
21:45 AC Milan - Cagliari Calcio
21:45 RSC Anderlecht - KRC Genk
22:00 Levante - Eibar
22:00 Moghreb Tetouan - Maghreb de Fes
22:00 Real Madrid - Atletico de Madrid
22:00 Paris Saint-Germain FC - Paris FC (W)
22:00 Athletic Bilbao - Osasuna
22:00 Flamengo - Corinthians
22:30 Vitoria Guimaraes - SC Braga
23:00 Criciuma - Cuiaba
23:00 Sport Boys - Comersiantes Unidos
23:30 Macar? - Mushuc Runa
23:30 Cusco - Carlos Manucci
23:30 Independiente - Talleres Cordoba
00:00 Pe?arol - Montevideo Wanderers
00:30 Universidad de Chile - O Higgins
01:00 Union Santa Fe - Banfield
01:15 Atl. Bucaramanga - Junior
01:45 River Plate - Central Cordoba SE
02:00 LDU de Quito - Emelec
HIGHLIGHTS
« July 2024 » | Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ad: livescore.in
CHAT
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
SCORE!
PICS
Partner: Soccer Predictions