LIVE GAMES » FOOTBALL
Thursday 19 July
11:30 Beijing Guoan 0 - 0 Tianjin Tigers
12:30 Brisbane Roar 0 - 1 Adelaide United
13:00 Kawasaki 1 - 0 Chelsea
13:00 Ulsan Hyundai - Gangwon FC
13:00 Suwon - Seongnam Ilhwa
13:00 Incheon United - Jeonbuk FC
13:00 FC Ural 1 - 3 Khimki
13:00 Olympiacos 1 - 1 Sabah
13:00 Kataller Toyama 2 - 2 Niigata
13:00 Yokohama Marinos 6 - 4 Celtic
13:10 Crystal Palace 1 - 3 Manchester United
13:30 Shanghai Shenhua 3 - 2 Dalian Pro
14:45 Hougang United 3 - 1 Brunei DPMM
14:45 Warriors 3 - 3 Balestier Khalsa
15:30 Sirius 4 - 2 IFK Norrkoping
15:30 Malm? 2 - 1 Kalmar
15:30 Varberg 2 - 2 AIK
15:30 Hebei CFFC 2 - 1 Changchun Yatai
16:00 Wolverhampton 1 - 1 Ajax
16:00 Tobol 2 - 0 Samtredia
16:00 Kairat 7 - 1 Engordany
16:00 AFC Bournemouth 0 - 2 Southampton
16:00 Derby County 1 - 3 Leeds United
16:00 Manchester United 1 - 0 Lyon
16:45 Minsk 2 - 1 Energetyk-BDU
17:00 Lviv 0 - 2 Mariupol
17:00 Dnipro Dnipropetrovsk 3 - 0 Vorskla Poltava
17:00 Sion 1 - 1 Lugano
17:00 Luzern 1 - 2 Xamax
17:00 Servette 2 - 2 FC Basel
17:00 Thun 2 - 1 St. Gallen
17:00 Panevezys 1 - 2 Zalgiris
17:00 Odense BK 2 - 0 Randers
18:00 Viitorul 0 - 0 Racing Union
18:00 Dynamo Mn 1 - 2 Derry City
18:00 Laci 1 - 0 Anorthosis
18:00 Gandzasar 2 - 1 Lech Poznan
18:00 Irtysh Pavlodar 0 - 1 Trakai
18:00 Netherlands U19 (W) - France U19 (W)
18:00 England U19 (W) - Spain U19 (W)
18:00 Hermannstadt 0 - 2 Gaz Metan Medias
18:00 FC Rostov U21 1 - 3 Spartak Moskva U21
18:00 Targoviste - Dinamo Bucuresti
18:00 Tottenham Hotspur 3 - 0 Leicester City
18:00 Alaves 0 - 5 FC Barcelona
18:00 Belasitsa 2 - 1 Dobrudzha
18:00 Valmiera 1 - 2 Olimpija Ljubljana
18:15 Parma 2 - 3 Sampdoria
18:30 Finland U19 2 - 3 Norway U19
18:30 Fenerbahce 2 - 0 Bursaspor
18:30 Anif 1 - 4 SK Sturm Graz
18:30 Lech Pozna? 4 - 0 Jagiellonia Bia?ystok
18:30 Slask Wroclaw 1 - 2 Lechia Gdansk
18:30 Zenit St. Petersburg 2 - 1 Spartak Moskva
18:30 Legia Warszawa 1 - 2 Pogon Szczecin
18:30 Piast Gliwice 1 - 1 Cracovia
18:30 Elfsborg 1 - 0 Djurgardens
18:30 Falkenbergs FF 2 - 2 Helsingborgs
18:30 Ostersunds 2 - 2 H?cken
18:30 FC Inter Turku 0 - 1 HIFK
18:30 KTP 0 - 0 VPS Vaasa
18:45 Tsarsko selo 0 - 0 Arda
18:45 Energetyk-BDU 0 - 1 Slutsk
18:45 Neman Grodno 0 - 0 Shakhtyor Soligorsk
19:00 Hajduk Split 4 - 0 Rostov
19:00 Kalju 1 - 0 Stjarnan
19:00 Slavia Sofia 2 - 1 Ilves
19:00 Molde 5 - 1 Glenavon
19:00 Gzira United 0 - 1 Radnicki Nis
19:00 Wolfsburg 1 - 1 Norwich
19:00 Arka Gdynia 0 - 3 Jagiellonia Bia?ystok
19:00 Nizhny Novgorod 1 - 3 Shinnik Yaroslavl
19:00 Monaco 0 - 1 Everton
19:00 Leipzig 3 - 2 Galatasaray
19:00 Aluminij 2 - 1 Triglav
19:00 Vlasim - Zbrojovka Brno
19:00 Br?ndby 0 - 1 Aalborg BK
19:00 Mura 05 - Aluminij
19:00 Olimpija 1 - 2 Tabor Sezana
19:00 Rudar 0 - 2 Celje
19:00 Triglav - Bravo Publikum
19:00 Maribor 2 - 1 Domzale
19:00 Rosenborg BK 2 - 1 Sandefjord Fotball
19:00 Kristiansund 0 - 0 Valerenga Fotball
19:00 Stromsgodset IF 0 - 4 Molde FK
19:00 Sarpsborg 08 - Odd Grenland
19:00 Aalesunds FK 1 - 3 Stabek IF
19:00 Banga 0 - 2 Suduva
19:00 Binacional 1 - 1 Alianza Universidad
19:00 Fenerbahce 4 - 1 Kasimpasa
19:00 Pyunik 0 - 1 F91 Dudelange
19:00 Zalgiris 1 - 0 Malmoe
19:00 Karabakh 3 - 2 Zurich
19:00 RW Oberhausen 2 - 3 Dortmund
19:00 Dinamo Tbilisi 1 - 2 Astana
19:00 Qarabag 4 - 0 Lincoln Red Imps
19:00 Ferencvaros 0 - 3 KI Klaksvik
19:00 Lillestrom 5 - 1 Aalesunds FK
19:00 Dynamo Kyiv 1 - 0 Al-Hilal
19:30 FK Riga 3 - 5 CSKA Sofia
19:30 Slovan Bratislava 5 - 0 Milsami
19:30 Treibach - Swarovski Tirol
19:30 Langenegg 1 - 4 Austria Klagenfurt
19:30 Bruck/Leitha 0 - 4 SV Ried
19:30 Slovan Liberec 1 - 2 Viktoria Plzen
19:30 Nоmme Kalju FC 1 - 1 Paide
19:30 Kolos Kovalivka 2 - 0 Dynamo Kyiv
19:30 Zorya Luhansk 1 - 1 Desna
19:30 Oleksandria 2 - 2 Shakhtar Donetsk
19:30 Real Valladolid 2 - 0 Real Betis
19:30 Villarreal CF 4 - 0 SD Eibar
19:30 Salzburg 2 - 3 Ajax
19:30 Karlsruhe 2 - 4 Liverpool
19:30 Braunschweig 0 - 0 Hapoel T-A
19:30 AZ - Norwich City
19:55 Lokomotiva - Gorica
19:55 Radnik Surdulica 0 - 0 Metalac GM
20:00 Dynamo Tb 1 - 2 DAC
20:00 AIK 0 - 1 Shamrock Rovers
20:00 Keshla 2 - 1 Balzan Youths
20:00 Apollon Limassol 2 - 0 Stumbras
20:00 Shakhtyor Sl 2 - 0 Connahs Quay
20:00 Zalgiris 1 - 1 Klaksvik
20:00 Zaria Balti 1 - 1 Gornik
20:00 Prishtina 0 - 0 Fola Esch
20:00 Vardar 0 - 2 Pyunik
20:00 Maccabi T-A 1 - 0 Ferencvaros
20:00 Sparta Sarpsborg 2 - 0 Vestmannaeyjar
20:00 Hacken 1 - 2 Liepaja
20:00 Osijek 2 - 0 Slaven Koprivnica
20:00 Wolfsberger AC 4 - 1 Elektra
20:00 Hall - Juniors OO
20:00 Kitzbuhel 0 - 7 Wacker Innsbruck
20:00 TUS Bad Gleichenberg 2 - 3 Vorwarts Steyr
20:00 Ebreichsdorf 1 - 1 Lafnitz
20:00 FC K?benhavn 2 - 1 AGF Aarhus
20:00 Munchen 1860 1 - 1 Munster
20:00 Olympiacos 3 - 0 AEK Athens
20:00 PAOK 0 - 0 Aris
20:00 Panathinaikos 3 - 2 OFI
20:00 Manchester United 1 - 3 Chelsea
20:00 Djurgardens 5 - 1 Sirius
20:00 Halmstads 1 - 1 Varberg
20:00 Orgryte 3 - 1 Vasalunds
20:00 Dainava 2 - 1 Riteriai
20:00 Silkeborg 0 - 0 S?nderjyskE
20:00 Orgryte 1 - 1 Brommapojkarna
20:00 Norrby 1 - 1 Jonkopings Sodra
20:00 Toulouse - FC Andorra
20:15 Scotland U19 (W) - Norway U19 (W)
20:30 Portugal U19 2 - 3 Italy U19
20:30 Nordsjaelland 2 - 1 Cliftonville
20:30 Progres Niedercorn 0 - 1 Gabala
20:30 Gleisdorf 09 - Drassburg
20:30 Union Gurten - Zell am See
20:30 Wiener SK - Dornbirn
20:30 Seekirchen - Amstetten
20:30 Genoa 2 - 1 Lecce
20:30 Brescia 2 - 1 SPAL
20:30 Fiorentina 2 - 0 Torino
20:30 Napoli 2 - 1 Udinese Calcio
20:30 FC Krasnodar 0 - 2 Dinamo Moskva
20:30 Slavia Sofia - Botev Plovdiv
20:30 Dinamo Bucuresti 3 - 2 Voluntari
20:30 Al Ahly - El Hodood
20:45 Beitar Jerusalem 1 - 2 Chikhura
20:45 Neman Grodno - Gomel
20:45 Torpedo Zhodino 0 - 0 Dinamo Minsk
20:45 Ludogorets 3 - 0 Shamrock Rovers
20:45 Midtjylland 1 - 1 AEK Larnaca
21:00 Luftetari 3 - 3 Ventspils
21:00 Kobenhavn 1 - 1 KuPS Kuopio
21:00 Lokomotiv Plovdiv - Slavia Sofia
21:00 Mauerwerk - GroB-Enzersdorf
21:00 Targoviste - Viitorul Constanta
21:00 Sion - FC Basel
21:00 FC K?benhavn - AGF Aarhus
21:00 Botosani - CSU Craiova
21:00 Belenenses 1 - 0 Gil Vicente
21:00 Trabzonspor 3 - 4 Konyaspor
21:00 Istanbul BB - Kayserispor
21:00 Alanyaspor 1 - 0 Denizlispor
21:00 Caykur Rizespor 3 - 0 Yeni Malatyaspor
21:00 Ankaragucu 0 - 1 Alanyaspor
21:00 Besiktas 2 - 0 Fenerbahce
21:00 Sivasspor 2 - 0 Genclerbirligi
21:00 PSV 5 - 0 Eindhoven
21:00 Liverpool Montevideo 0 - 0 Albion
21:00 Tirana 0 - 1 Zrinjski
21:00 Hibernians 3 - 2 Levadia
21:00 Ludogorets 4 - 0 Balkani
21:00 Swift Hesperange 0 - 2 Slovan Bratislava
21:00 Braga - Cardiff City
21:00 Real Betis - Monaco
21:00 Chesterfield - Darby County
21:15 Sarajevo 3 - 0 Banants
21:15 Maribor 2 - 0 Partizani Tirana
21:15 Uni Cezar Vallejo 1 - 0 Cusco
21:30 Mladost Podgorica 1 - 2 B36 Torshavn
21:30 Partizan 3 - 0 Rudar Pljevlja
21:30 Trencin 1 - 1 Buducnost
21:30 Bruges - Sporting
21:30 LKS Lodz - Lechia Gdansk
21:30 Belgium U19 (W) - Germany U19 (W)
21:30 Parndorf - FC Salzburg
21:30 SK Brann 1 - 1 IK Start
21:30 Larne 2 - 1 HJK
21:30 Estoril - Sheffield Utd
21:45 Walsall 2 - 0 Ajax
21:45 Blackburn 0 - 2 Liverpool
21:45 Osijek 2 - 1 Petrocub
21:45 Coleraine 0 - 2 Spartak Subotica
21:45 Runavik 4 - 6 Hibernian
21:45 Tre Fiori 0 - 3 Rudar Velenje
21:45 Dundalk 2 - 1 Levadia
21:45 Motherwell - Greenock Morton
21:45 Derry City - Sligo Rovers
21:45 La Fiorita 0 - 4 Balkani
21:45 Linfield 1 - 0 Bodo / Glimt
21:45 Northampton Town 0 - 1 Birmingham City
21:45 Crystal Palace - Crawley Town
22:00 Domzale 1 - 1 Siroki Brijeg
22:00 Ujpest 4 - 0 Neftchi
22:00 Dinamo Zagreb - Lokomotiva
22:00 Waterford 0 - 1 Finn Harps
22:00 Braga - Lille
22:00 Senegal - Algeria
22:00 Atletico de Madrid 1 - 1 Real Sociedad
22:00 RCD Espanyol 0 - 0 Celta de Vigo
22:00 Granada 4 - 0 Athletic Bilbao
22:00 Leganes 2 - 2 Real Madrid
22:00 Levante 1 - 0 Getafe CF
22:00 Osasuna 2 - 2 RCD Mallorca
22:00 Sevilla FC 1 - 0 Valencia CF
22:00 Napredak Krusevac 3 - 0 Kolubara
22:00 Sporting 3 - 2 Roma
22:00 Dinamo Zagreb 2 - 2 Shkupi
22:05 Hajduk Split 2 - 3 Rijeka
22:15 Hafnarfjardar 0 - 0 Lahti
22:15 Leiknir Reykjavik 2 - 0 Stjarnan
22:15 Keflavik 1 - 2 Vikingur Olafsvik
22:30 Porto - Real Betis
22:30 Platense 2 - 0 Central Cordoba SE
22:30 Col?n Santa Fe - Aldosivi
22:30 Sporting 1 - 1 Genk
22:45 Roma 2 - 2 Internazionale Milano
23:00 Cerro Porteno - Libertad
23:00 Sevilla 1 - 1 Independiente
23:15 Vitoria Guimaraes 1 - 0 Maritimo
23:30 Universitario 2 - 2 Alianza Atl?tico
00:00 Central Cordoba SE 1 - 1 Banfield
00:00 Tolima 1 - 0 Pereira
00:00 Guairena - Ameliano
00:00 Defensa y Justicia 1 - 0 Centro Espanol
01:00 Audax Italiano 3 - 3 Huachipato
01:00 Deportivo Maldonado - Torque
01:00 Atletico Tucuman - Sarmiento
01:00 Racing Club - Arsenal de Sarandi
01:00 Botafogo 1 - 1 Patronato
01:15 Nacional Asuncion - Olimpia
01:15 Figueirense - Londrina
01:15 Cerritо 0 - 0 Torque
01:30 Cruzeiro 3 - 1 America Mineiro
01:30 Chapecoense 1 - 1 Bahia
01:30 Deportivo Cuenca 2 - 2 Jorge Wilstermann
01:30 River Plate Asuncion - Nacional Asuncion
02:00 Vasco da Gama 1 - 1 Fluminense
02:00 Santos - Palmeiras
02:00 Libertad 2 - 3 Sportivo Luqueno
02:00 America Mineiro 0 - 1 Sport Recife
02:15 Godoy Cruz 2 - 1 Rosario Central
02:15 Libertad - Olimpia
02:30 Inter Miami - Barcelona
02:30 Chelsea 5 - 0 Wrexham
03:00 Atletico-PR 2 - 2 Internacional
03:00 Puebla - Tijuana
03:00 Liverpool - Dortmund
03:00 Chicago Fire 0 - 2 San Jose Earthquakes
03:00 9 de Octubre 1 - 0 Universidad Catolica
03:00 Imbabura - LDU de Quito
03:00 San Lorenzo 2 - 0 Ind Medellin
03:00 Emelec 0 - 0 Sporting Cristal
03:30 Envigado - Pasto
03:30 Vitoria - Criciuma
03:30 Everton 0 - 0 Nublense
03:30 Argentinos Juniors - Boca Juniors
03:30 Ceara - Avai
03:30 MLS All Stars - Arsenal
03:30 Racing Club 2 - 1 San Martin SJ
03:40 Alianza Petrolera - La Equidad
03:45 Rampla Juniors 0 - 0 Santa Fe
04:00 Emelec - Deportivo Cuenca
04:00 Alianza Lima - Sporting Cristal
04:00 Pereira - Patriotas
04:00 Santa Fe 1 - 0 Jaguares Cordoba
04:00 New Mexico Utd 2 - 3 Sunderland
04:45 Cruz Azul 2 - 1 Chivas Guadalajara
05:00 Manchester Utd - America
05:00 Atlas - Juarez
05:00 LA Galaxy - Los Angeles FC
05:00 Atlas 1 - 1 Sporting Gijon
05:30 Seattle Sounders 3 - 0 Vancouver Whitecaps
06:00 Necaxa - Athletic Bilbao
13:00 Yokohama Marinos - Al-Ain
13:00 Gangwon FC - Daejeon Citizen
13:00 Daegu FC - Gwangju FC
13:00 Vorskla Poltava - Minai
14:00 Tianjin Teda - Shanghai Shenhua
14:00 Trelleborg - Utsikten
14:00 Rubin Kazan - FC Rostov
14:00 Bundesliga 2 - Simulcast
14:00 Schalke 04 - Hansa Rostock
14:00 Hertha BSC - Kaiserslautern
14:00 1. FC Nurnberg - Elversberg
14:30 Fulham - Manchester City
14:30 Celtic - Rangers
14:30 Flora Tallinn - Pаrnu
14:35 Wuhan Three Towns - Shandong Taishan
15:00 RCD Mallorca - Las Palmas
15:00 Racing Santander - CD Mirandes
15:00 Jaca - SJK Seinаjoki
15:00 Dainava - Transinvest
15:00 Beijing Guoan - Meizhou Hakka
15:00 Duisburg - Bayer 04 Leverkusen
15:30 Obolon - Rukh Lviv
16:00 FS Metta/LU - FK Jelgava
16:00 Al Mokawloon - Al-Ittihad Al-Sakandary
16:00 Halmstads - Mjallby AIF
16:00 AIK - Sirius
16:00 Varberg - Orgryte
16:00 Sundsvall - Landskrona
16:00 Ban?k Ostrava - Mlad? Boleslav
16:00 Viktoria Plzen - Slov?cko
16:00 Gornik Zabrze - Stal Mielec
16:00 Rogaska - Aluminij
16:00 Cerro - Danubio
16:30 MTK - Puskas Akademia
16:30 France - England
16:30 Norway - Sweden
16:30 Spartak Moskva - FC Krasnodar
16:30 Bundesliga - Simulcast
16:30 1. FC Koln - Union Berlin
16:30 Borussia M?nchengladbach - Eintracht Frankfurt
16:30 Freiburg - Heidenheim
16:30 RB Leipzig - Werder Bremen
16:30 Podbrezovа - Slovan Bratislava
17:00 Suduva - Dziugas
17:00 Oulu - Gnistan
17:00 Heart of Midlothian - Dundee
17:00 Saint Mirren - Kilmarnock
17:00 Ross County - Motherwell
17:00 Livingston - Saint Johnstone
17:00 Kuressaare - Tammeka Tartu
17:00 Akranes - Vestri
17:00 Arsenal Dzerzhinsk - Slutsk
17:00 Arda - Botev Plovdiv
17:00 Premier League - Simulcast
17:00 Wolverhampton - Crystal Palace
17:00 West Ham United - Luton Town
17:00 Tottenham Hotspur - Burnley
17:00 Newcastle United - Brighton & Hove
17:00 Everton - Sheffield United
17:00 AFC Bournemouth - Brentford
17:15 Villarreal CF - Sevilla FC
17:15 Sporting Gijоn - FC Andorra
17:15 Racing de Ferrol - Alcorcоn
17:30 Portimonense - Rio Ave
17:30 Vizela - Estrela
18:00 Hapoel Tel Aviv - Ashdod
18:00 Hapoel Jerusalem - Beitar Jerusalem
18:00 Maccabi Petah Tikva - Hapoel Petah Tikva
18:00 Maccabi Netanya - Hapoel Hadera
18:00 FK Austria Wien - Wolfsberger AC
18:00 Austria Lustenau - BW Linz
18:00 Swarovski Tirol - SCR Altach
18:00 Bundesliga - Simulcast
18:00 Al Raed - Al-Tai
18:00 Al Hilal - Al Hazm
18:00 Varazdin - Rijeka
18:00 Shakhtar Donetsk - Dynamo Kyiv
18:00 Grobina - Auda
18:30 Jagiellonia Bia?ystok - Korona Kielce
18:30 Ruzomberok - Zilina
18:30 Domzale - Radomlje
18:30 Zalaegerszeg - Paksi SE
18:30 GAIS G?teborg - Vasteras
18:30 Sparta Praha - Slavia Praha
18:30 Miramar Misiones - River Plate M
19:00 Banga - Panevezys
19:00 Baladiyet El Mahalla - Al Ahly
19:00 Al Masry - Pyramids
19:00 FC Inter Turku - HJK Helsinki
19:00 Hassania Agadir - Raja Casablanca
19:00 Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow
19:00 Molde FK - Rosenborg BK
19:00 Napoli - Bologna
19:00 Shakhtyor Soligorsk - BATE
19:00 Skalica - Kosice
19:00 Zemplin Michalovce - Zlate Moravce
19:00 Trencin - Dukla
19:15 Sporting Charleroi - Kortrijk
19:15 AS Eupen - RWD Molenbeek
19:30 Huachipato - Union Espanola
19:30 Mainz 05 - Borussia Dortmund
19:30 Ludogorets - CSKA Sofia
19:30 Nottingham Forest - Chelsea
19:30 Granada - Real Madrid
19:30 Valladolid - Espanyol
20:00 FCSB - CFR Cluj
20:00 Valur - Akureyri
20:00 OFI - Panetolikos
20:00 Panserraikos - Kifisia
20:00 PAS Giannina - Niki Volos
20:00 Atromitos - Asteras Tripolis
20:00 Estoril - Sporting Lisbon
20:30 Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv
20:30 Dinamo Zagreb - Osijek
20:30 Diosgyor VTK - Ferencvаros
20:30 Huracan - Defensa y Justicia
21:00 Rakow Czestochowa - Pogon Szczecin
21:00 Dinamo Brest - Gomel
21:00 Imbabura - Libertad
21:00 Al Shabab - Al Hilal
21:00 Racing CM - Deportivo Maldonado
21:00 MK Dons - Crawley Town
21:15 Maribor - Olimpija
21:30 Stade Ls Ouchy - Yverdon
21:30 Holstein Kiel - Fortuna Dusseldorf
21:30 Young Boys - Lugano
21:30 Baltika - Dinamo Moskva
21:30 Godoy Cruz - Barracas Central
21:45 AC Milan - Cagliari Calcio
21:45 RSC Anderlecht - KRC Genk
22:00 Levante - Eibar
22:00 Moghreb Tetouan - Maghreb de Fes
22:00 Real Madrid - Atletico de Madrid
22:00 Paris Saint-Germain FC - Paris FC (W)
22:00 Athletic Bilbao - Osasuna
22:00 Flamengo - Corinthians
22:30 Vitoria Guimaraes - SC Braga
23:00 Criciuma - Cuiaba
23:00 Sport Boys - Comersiantes Unidos
23:30 Macar? - Mushuc Runa
23:30 Cusco - Carlos Manucci
23:30 Independiente - Talleres Cordoba
00:00 Pe?arol - Montevideo Wanderers
00:30 Universidad de Chile - O Higgins
01:00 Union Santa Fe - Banfield
01:15 Atl. Bucaramanga - Junior
01:45 River Plate - Central Cordoba SE
02:00 LDU de Quito - Emelec
HIGHLIGHTS
« July 2024 » | Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ad: livescore.in
CHAT
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
SCORE!
PICS
Partner: Soccer Predictions