Интер взе дербито с Лацио и се изкачи на четвърто място

Интер победи у дома Лацио с 2:1 в среща от 19-ия кръг в Серия "А". На "Джузепе Меаца" домакините показаха, че се намират в отлична форма след като успяха да стигнат до обрат в срещата и да запишат шести пореден успех на сметката си.

Мачът въпреки това не тръгна добре за "нерадзурите". След половин час игра на терена "орлите" откриха резултата, а автор на попадението бе Томазо Роки. Голмайсторът имаше възможност да се разпиши и 15 минути по-рано, но тогава негов удар попадна в страничната греда.

"Нерадзурите" успяха да стигнат до равенство малко преди почивката. В 44-ата минута Диего Милито реализира за 1:1. Веднага след подновяването на играта двата тима си размениха по няколко опасни положения. В крайна сметка Пацини реализира з 2:1 в 63-ата минута, като по този начин оформи крайния резултат.

С този успех Интер изпревари днешния си съперник в класирането и се изкачи на 4-то място с актив от 35 точки