Лацио измъкна точка срещу Кротоне и направи крачка пред Интер (видео)

Л. Михайлов

Лацио стигна до точка, след като завърши наравно - 2:2 като гост на Кротоне в мач от 37-я кръг на Серия А. Така "орлите" имат три точки аванс пред Интер в битката за четвъртото място в крайното класиране. В последния кръг двата тима се изправят един срещу друг.

В същото време Кротоне продължава битката за оцеляване, след като има 35 точки и към момента заема 18-о място.

Иначе Сенад Лулич откри резултата в 17-ата минута след точно изпълнена дузпа. Домакините обаче се активизираха и 12 минути по-късно Сими успя да възстанови равенството, разписвайки се с глава след центриране на Мартела в наказателното поле.

Малко след час игра Кротоне излезе напред в резултата. Барберис прати топката в наказателното поле, където Чечерини стреля с глава, топката се удари в гредата и влезе във вратата за 2:1. Натискът на Лацио даде резултат чак в 84-ата минута, когато Стефан де Фрай намери Сергей Милинкович-Савич, който излъга защитник на Кротоне и с удар в левия ъгъл вкара за крайното 2:2.