Арсенал спечели трофея в Азия
Арсенал успя да победи Евертън с 3:1 и да вдигне Barclay's Asia Trophy днес. Тио Уолкът, Месут Йозил и Санти Касорла се разписаха за "артилеристите", докато само Рос Баркли успя да върне гол за Евертън по красив начин с удар от далеч. Победата на Арсенал идва и след погром над Сингапур на полу-финал с 4:0.
В 22-ата минута Уолкът откри, когато овладя дълго подаване към наказателното поле и пласира топката под Джоел Роблес. Перфектното подаване в случая бе дело на Санти Касорла. В 41-ата минута на първото полувреме Аруна Коне вкара след статично положение за Евертън, но попадението бе отменено поради засада.
В 58-ата минута Касорла вкара индивидуален гол от позиция извън наказателното поле, стреляйки през краката на бранител в близкия ъгъл по земя. 4 минути след това Йозил направи резултата класически отново след подаване на Касорла.
В 75-ата минута Баркли оформи крайния резултат след като със силен шут преодоля перфектния в мача Петр Чех.
- Висшата лига обяви предварителната програма за сезон 2026/27
- Арсенал получи отказ за Монга
- Арсенал следи ситуацията с Баркола
- Сака е готов да рискува и да играе срещу Хърватия
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]