Играчите на ПСЖ ще получат по 1 милион евро при триумф над Арсенал
Футболистите на Пари Сен Жермен ще си разделят солидни премии, ако спечелят финала на Шампионска лига срещу Арсенал.
Според информация на L'Équipe всеки играч на парижани ще получи приблизително по 1 милион евро при успех в решителния двубой, който ще се проведе на 30 май.
Същият бонус е бил изплатен и след триумфа на френския шампион в предишното издание на турнира, когато Пари Сен Жермен разгроми Интер с 5:0 във финала.
От изданието уточняват, че размерът на премиите е бил договорен още в началото на сезона. В преговорите с ръководството на клуба са участвали четиримата капитани на отбора – Маркиньос, Усман Дембеле, Ашраф Хакими и Витиня.
Финалът между Пари Сен Жермен и Арсенал ще се играе на Пушкаш Арена.
Главен съдия на срещата ще бъде Даниел Зиберт, а началният съдийски сигнал е насрочен за 19:00 часа българско време.
- Маркиньос: Нищо не е различно от миналата година
- Маркиньос: Не всеки сезон играеш финал в Шампионска лига
- Луис Енрике: Арсенал е най-добрият защитаващ се отбор в Европа
- Една нощ, една купа, две футболни мечти: Будапеща очаква своя герой
- Леман вярва, че Арсенал ще победи ПСЖ във финала на Шампионската лига
- Луис Енрике: Всеки път, когато видя Артета, той носи позитивна енергия
- Артета: За да победим ПСЖ, трябва да покажем най-добрата версия на себе си
- Френският вътрешен министър предупреди за възможни безредици около финала на ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]