Дешан: Още една победа за френски клуб
Старши- треньорът на френския национален отбор Дидие Дешан сподели емоциите си от победата на Пари Сен Жермен в последния мач от Шампионска лига на УЕФА 2024/2025, в който парижани победиха Интер Милано (5:0).
"Това е страхотно за тях. За всички фенове на ПСЖ, играчи, персонал, президент, треньор и френски футбол. Най-накрая, още една победа за френски клуб. Много положителни емоции“, заяви Дешан.
Победата е първата за френските клубове в турнира от 32 години насам. Предишният френски клуб, спечелил Шампионска лига, бе Марсилия, който завоюва трофея през 1993 г.
- Болезнен урок и голяма надежда: Арсенал след финала
- Маркиньос: Втората титла ни превръща в легенди
- Деклан Райс: Почти напълно неутрализирахме ПСЖ
- ПСЖ е близо до нов четиригодишен договор с Луис Енрике
- Насер Ал-Хелаифи: Втората титла е още по-специална
- Габриел: Боли, но се гордея с този отбор
- Киоун и Анри защитиха Габриел след пропуснатата дузпа във финала
- Ал-Хелаифи: Луис Енрике е най-добрият човек за проекта на ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]