ПСЖ е първият отбор, спечелил финал в ШЛ с пет гола разлика
Френският отбор Пари Сен Жермен стана първият отбор в историята на футбола, спечелил финала на Шампионска лига/Купата на европейските шампиони на УЕФА с пет гола разлика. В последния мач от сезон 2024/2025 парижани победиха Интер с резултат 5:0.
В 12-ата минута защитникът Ашраф Хакими откри резултата с пас от крилото Дезире Дуе. В 20-ата минута Дуе удвои преднината на парижани. В 63-ата минута Дуе отбеляза дубъл и увеличи преднината на ПСЖ. В 73-ата минута крилото Хвича Кварацхелия отбеляза четвъртия гол за френския отбор. В 86-ата минута халфът Сени Маюлу направи крайния резултат 5:0.
Така ПСЖ спечели главния европейски клубен трофей за първи път в историята си.
- Хакими ще бъде съден по обвинение в изнасилване, Мбапе ще бъде призован като свидетел
- Арсенал следи ситуацията с Баркола
- Ибрахимович: Хакими трябваше да бъде изгонен срещу Бразилия
- Хакими: Срещу един от фаворитите показахме, че можем да се конкурираме
- Ибрахимович шокира: В Марсилия хвърляха ножове по нас по време на мач
- ПСЖ обяви Витиня и Жоао Невеш за непродаваеми
- Арсенал следи млад талант на ПСЖ
- Реал Мадрид готви офанзива за Кварацхелия със 150 милиона евро
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]