УЕФА реши за Марчиняк
Съюзът на европейските футболни асоциации ( УЕФА ) публикува изявление на официалния си сайт относно назначаването на полския рефер Шимон Марчиняк за главен съдия на финала на Шампионска лига. По-рано се появи информация, че Марчиняк може да бъде отстранен от мача заради политическата си позиция. Скандалът избухна заради участието на арбитъра в събитие, организирано от полския крайнодесен политик Славомир Менцен. УЕФА прие извинението на рефера и потвърди назначението.
"УЕФА внимателно проучи обвиненията, свързани с участието на Шимон Марчиняк в събитие, организирано в Катовице на 29 май 2023 г. След щателна проверка получихме изявление от Марчиняк, в което той изказва най-дълбоките си извинения и изяснява участието си в събитието.
УЕФА приема дълбоките му извинения и потвърждава, че Марчиняк ще продължи задълженията си като съдия за финала на Шампионска лига на УЕФА през 2023 г. “, се казва в изявление на организацията.
Решителната среща от главния европейски турнир, в която ще се срещнат Манчестър Сити и Интер, ще се проведе на 10 юни. Мачът започва в 22:00 часа българско време.
- Ман Сити ще удари Челси в Лондон
- Трансферна цел на Ман Юнайтед и Сити ще струва 100-120 милиона паунда
- Тотнъм следи вратар на Манчестър Сити
- Манчестър Сити не смята да спира: Семеньо обяви атака към върха
- Манчестър Сити набира увереност и се прицелва в Арсенал
- Манчестър Сити следи Ираола като потенциален наследник на Гуардиола
- Семеньо: Черки е един от най-добрите в света
- Ман Сити потвърди напускането на Бернардо Силва
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]