Челси загуби, но прогресира в ШЛ през Порто (видео)
Челси бе символичния домакин на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля днес срещу Порто във втората среща от четвърт-финалната фаза на Шампионска лига. Днес Порто победи с 1:0 като гост, но след победата с 2:0 в предходната среща "сините" на Томас Тухел продължават напред към полуфиналите.
До почивката нито един от двата тима не отправи точен удар, но гостите бяха по-активни по десния фланг и Корона се размина с две добри положения.
След полувремето Порто продължи да владее повече, а Челси действаше на контра и стоеше подредено в защита. На практика гостите не успяваха да материализират владението си в положения и подаванията бяха около средната линия. Чак в 94-ата минута Челси се пропука и то след фантастично изпълнение на Тареми, който получи центриране от Нану и завърши със задна ножица за крайното 1:0.
Futbol-TV
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Челси е готов да се раздели с Трево Чалоба през лятото
- Хаман: Челси трябва да покани Диего Симеоне
- Евертън направи Делап своя цел номер едно
- Росеньор не смята младостта за причина за проблемите на Челси с дисциплината
- Росеньор отказа да обвини Фофана за изпуснатата победа
- Челси се подхлъзна срещу предпоследния
- Лавия може да играе срещу Арсенал
- Карагър заподозря Росеньор в преструване
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]