Селтик си тръгна с точка от Ман Сити (видео)
Барселона ще оглави трета група на Шампионска лига след като при днешните срещи от последния кръг на груповата фаза Манчестър Сити прие Селтик и срещата завърши при 1:1, а Барселона унижи Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 и категорично зае първото място с 6 пункта пред Сити.
Днес и двата гола в срещата паднаха преди 10-ата минута, като първо Патрик Робъртс откри резултата в 4-ата минута след добри индивидуални действия срещу отбора, на който е собственост, и добър удар през Кабалеро за 1:0.
В 8-ата минута 1:1 направи Ихеаначо, който беше намерен зад отбраната от Нолито и стреля в десния ъгъл. Последваха по-силни минути за Селтик, като Дембеле бе лишен от гола на два пъти от Кабалеро по фантастичен начин. До почивката и Гордън пропусна, а в 42-ата минута нарушение на Клиши беше подминато от съдията в наказателното поле на Сити.
След почивката "гражданите" заиграха по-силно и в 66-ата минута стигнаха и до гол когато в бърза контра Навас стреля или центрира от дясно и Нолито вкара, но страничния съдия бе вдигнал флага за засада. До края две добри положения пропуснаха от Селтик и резултатът не се промени.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Манчестър Сити не смята да спира: Семеньо обяви атака към върха
- Манчестър Сити набира увереност и се прицелва в Арсенал
- Манчестър Сити следи Ираола като потенциален наследник на Гуардиола
- Семеньо: Черки е един от най-добрите в света
- Ман Сити потвърди напускането на Бернардо Силва
- Фаворитите се разминаха в полуфиналите на ФА Къп
- Гуардиола за първи път в кариерата си с три поредни победи над Ливърпул
- Ван Дайк: Това е тежък удар, но трябва да останем заедно
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]