Лорис: Финалът бе като боксов мач
Френският вратар Уго Лорис говори за поражението на отбора си във финала на Световното първенство от Аржентина. В редовното време отборите не излъчиха победител - 2:2, а в продълженията си размениха по един гол, което доведе до определяне на победителя чрез изпълнение на дузпи.
"Това е болезнена история. Напълно отстъпвахме през първото полувреме, имахме много загуби на топката, не печелихме дуели. Аржентина доста водеше в дългосрочен план. През втората част Килиан Мбапе показа таланта си и изравни. Това бе като боксов мач", заяви Лорис.
Националният отбор на Аржентина спечели третата си титла на Световни първенства.
По този начин южноамериканският отбор надмина отборите на Франция и Уругвай по този показател, за сметка на които има по две победи. Лидер по този показател е националният отбор на Бразилия - на сметката на "селесао" има по пет титли. Германия и Италия са били световни шампиони по четири пъти.
- Ван де Вен настоява за 200 000 паунда седмично при трансфер
- Де Дзерби: Няма място за отпускане след важната победа
- Тотнъм излезе от зоната на изпадащите след победа над Астън Вила
- Де Дзерби: Тотнъм не е обречен, трябва да се борим докрай
- Почетино: Боли ме да гледам какво се случва с Тотнъм
- Симонс аут до края на сезона и пропуска Мондиал 2026
- Де Дзерби: Тази победа може да се окаже повратна за Тотнъм
- Ван де Вен отказва нов договор с Тотнъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]