Меси настигна Роналдо по голове на Световно
Аржентинският нападател Лионел Меси , който откри резултата в мача от 1-ия кръг на груповата фаза на Световното първенство със Саудитска Арабия, вкара седмия си гол на Мондиал в 20-ия мач. По този показател той настигна нападателя на Португалия Кристиано Роналдо (17 мача).
Имайте предвид, че за 35-годишния Меси това е пето Световно първенство в кариерата му. Кристиано все още не е дебютирал на турнира в Катар, но за него той ще бъде пети в кариерата му.
Още седем гола на Световните първенства отбелязаха Олдрих Нейедли (Чехия), Лайош Тичи (Унгария), Карека (Бразилия), Анджей Шармах (Полша), Луис Суарес (Уругвай), Джони Реп (Нидерландия) и Ханс Шефер (Германия).
- Карик: Чувствам се напълно естествено в тази роля
- Слот: ВАР работи срещу нас през целия сезон
- Карик: Страхотен момент, но искаме още
- Собослай: Мястото ни е в Шампионска лига
- Слот: Ясно е къде трябва да се подобрим
- Майнo e възхитен от Карик след драматичния успех над Ливърпул
- Бруно Фернандеш: Останах в Юнайтед, защото успехът тук няма равен
- Манчестър Юнайтед надви Ливърпул и си осигури място в Шампионска лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]