Голът на сезона в победата на Колумбия над Уругвай (видео)
Два гола от Джеймс Родригес станаха причината Колумбия да продължи към четвърт-финалната фаза на Световната купа в Бразилия, където ще се срещне именно с домакините. Днес в мач от осмина-финалите Уругвай бе победен с 2:0, а първото попадение в мача със сигурност е сред най-красивите в турнира.
Феноменалното попадение падна в 28-ата минута днес, когато от позиция пред дъгата на наказателното поле Родригес получи висока топка, овладя с гърди и преди тя да падне на земята от воле той я запрати в ъгъла на вратата, където тя се удари в горната греда и влетя зад линията - 1:0.
Уругвай отстъпваше по всички параграфи днес, като вратарят на Колумбия бе забелязан чак в 40-ата минута, когато спаси воле от Гонзалес.
В 50-ата минута резултатът стана 2:0, когато при прекрасна атака Армеро намери Мартинес на фланга, той центрира на втора греда за Куардадо, който с глава свали на Родригес за гол от непосредствена близост - 2:0.
До края на срещата Оспина бе затруднен на 2 пъти, но все пак резултатът се запази и ще станем свидетели на четвърт-финал между Бразилия и Колумбия.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Михаел Райзигер е фаворит да поеме националния отбор на Нидерландия
- Непал може да пропусне за първи път първенството на Южна Азия след санкция от ФИФА
- Бразилия планира прощален мач за Неймар
- Шефът на Германския футболен съюз: Инвеститори в Световното първенство са недопустими
- Анчелоти: Бразилия трябва да играе според качествата на своите нападатели
- Президентът на Френската футболна федерация постави под съмнение плана на Инфантино
- Клаудио Раниери: Това е върхът в кариерата ми
- Роберто Манчини: Когато Италия се класира за световно първенство, всички трябва да се страхуват от нас
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]